Bereketten Bütün Sektörler Nasibini Alıyor

 Ramazan Bayramı öncesi tam anlamı ile esnafa can suyu gibi geldi. Vatandaş oruç nedeni ile daha çok öğleden sonra çarşıyı çıkarken, akşamları da esnaf gece 24’e kadar iş yerlerini açık bıraktı.

Bereketten Bütün Sektörler Nasibini Alıyor

Bayram öncesi en çok kazananlar giyim mağazaları olurken, işportacılar şehrin muhtelif yerlerine açtıkları sergilerde satış yaptılar.

Şekercilerin İşi İyi

Ramazan Bayramı’na kısa bir süre kala bayram şekerleri tezgâhlardaki yerini almaya başlarken Bayramı öncesi giyim mağazaların dışında en fazla uğrak yeri şekerciler oldu. Esnaflar, şeker satışların şu anda iyi olduğunu ancak bayrama son üç gün kala daha iyi olacağını belirtti. İnsanlarımız işlerini son günlere bırakmayı seviyor bu yüzden hareketliliğin arefe gününden önce başlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Tatlıcıların Yüzü Güldü

Yine Ramazan bayramında en fazla satış yapan üçüncü sektörün tatlıcıların olduğu görüldü. Kentte bütün tatlıcılar tatlı yaptı.

Mağazalar 24 Saat Açık Kaldı

Bu arada şehrin merkezindeki bütün mağazalar dolup taştı. Bu mağazalar 24 saat açık kaldı. Gece yarsına kadar satış yapan mağazalardaki müşteri yoğunluğu dikkat çekti. Müşterilerinin çoğunluğunun bayan olduğu gözlemlendi. Kadınlar ise kendileri için değil, çocuklar için çarşıya çıktıklarını söyledi ve her bayram çocukları sevindirmek gerektiğini belirtti. Özel Haber: Bayram Aksu

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı