Başkan Kayan Güven Tazeledi

 Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı ve Aksaray’da hayvansal üretim, hayvansal kazanç kapsamında ciddi yatırım ve projeler üreten Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, tek liste halinde gidilen genel kurul seçimi ile yeniden başkanlığa seçildi. Gerçekleştirilen genel kurula yaklaşık bine yakın üreteci katıldı. Başkan Kayan’ın tek aday olarak girdiği genel kurul seçiminde tüm üreticilerden büyük bir teveccüh gören Başkan Kayan yeniden birlik başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Başkan Kayan Güven Tazeledi

“Kaliteli Üretim Yapma İmkânı Sağladık”

Genel kurulda üreticilere bir konuşma yapan Başkan Kayan, Türkiye’nin aslında tarım ve hayvancılık ülkesi olduğunu belirterek, Aksaray’ın da tarım ve hayvancılık kenti olduğunu kaydetti. Tarım ve hayvancılığın Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da ciddi öneme sahip olduğunu aktaran Başkan Kayan, bu öneme binaen birlik olarak geçmişten bugüne ciddi çalışmalar ve projeler yaptıklarını kaydetti. Yapılan çalışma ve projelerle üreticilerin daha kaliteli üretim, daha kazançlı hayvancılık ve daha verimli üretim amaçlı yaptıklarını belirten Başkan Kayan, AK Parti hükümetinin verdiği desteklerle de çalışmaların tam anlamıyla üreticilere büyük katkılar sağladığını söyledi.

“Üreticilerimizin Ciddi Sıkıntılar Var

Son zamanlarda süt ve yem fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarına değinen Başkan Bekir Kayan, bu fiyat artışlarının üreticilere ciddi sıkıntılar yaşattığını söyledi. Yem fiyatlarında geçtiğimiz aylarda yaşanan ve halen de fiyatların artarak devam etmesinin üreticilerin belini büktüğünü belirten Başkan Kayan, buradaki tek hedefin aracılar olduğunu kaydetti. Aracıların yem fiyatlarını sürekli olarak artırdığını ve üreticileri sıkıntıya soktuğunu vurgulayan Başkan Kayan, devletin buna biran önce önlem alması gerektiğini kaydetti. Yem fiyatlarının artışı sebebiyle üreticilerin artık hayvan yetiştirmek yerine kesimi tercih ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Kayan, durumun böyle gitmesi halinde hayvancılığın ciddi sekteye uğrayacağına vurgu yaptı.

“Kazanç Kaybına Neden Oluyor”

Süt fiyatlarının da sıkıntılı olduğunu aktaran Başkan Kayan, hükümetin süt fiyatlarına yaptığı zammın yine aracılar ve firmalar tarafından uygulanmayarak üreticilerin cüzi miktarlara süt satmasına ve kazanç kaybına neden olduğunu söyledi. Başkan Kayan, tüm bu olumsuzluklarla mücadelelerinin devam edeceğini belirterek, yeni çalışma ve projelerle üreticilere hizmet etmeye devam edeceklerin kaydetti.Dilek Eyüboğlu’nun Haberi

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon