Başkan Ertürk “Ek Ekonomik Önlem Paketi Bekliyoruz”

Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Değil, Dar Gelirlilerin Yüzünü Güldürecek Ekonomik Paketi Bekliyoruz

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk Koronavirüs salgını ile ilgili yaptığı açıklamada tüm Türkiye’deki vatandaşların çeşitli endişeleri olduğunu ifade etti.

Başkan Ertürk “Ek Ekonomik Önlem Paketi Bekliyoruz”

Ertürk “Ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs vakasında vatandaşlarımızın sağlık durumu, salgının yayılma tehlikesi kadar bizleri tedirgin eden bir husus da vatandaşlarımızın, çalışanlarımızın, esnaflarımızın bu süreci ekonomik olarak nasıl atlatacağıdır” dedi.

Salgından korunmak için başlatılan sosyal izolasyon uygulamalarını değerlendiren Ertürk “Tüm ülkede yaygınlaşan Evdekal kampanyasını doğru buluyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak da gerekli çalışmaları yapıyoruz ama bu Evdekal’manın maliyetini düşünmeliyiz, insanlar evde kalsa da harcamalarının, elektrik faturalarının, Doğalgaz faturalarının yerinde kalmadığını unutmamalıyız. Hükümetin açıkladığı 100 Milyar TL’lik ekonomik paketi incelediğimizde maalesef bu endişelerimiz giderilememiştir, Sayın Cumhurbaşkanı’nın paketi açıklarken salonda bulunan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na dönerek ‘Rıfat Bey bakıyorum da yüzünüz gülüyor’ demesi de paketin kimler için çıkarıldığını anlatıyor bizlere. Paketin ya da bugüne kadar alınan önlemlerin içerisinde doğru bulup desteklediğimiz birçok önlem var destekleyip teşekkür ediyoruz ama yapılmayanların, eksik yapılanların da takipçisi olacağımızın vatandaşlarımız tarafından bilinmesini isterim” ifadelerini kullandı. Hükümetin yeni bir destek paketi açıklaması gerektiğini ifade eden Ertürk bu pakette yer alması gereken yeni önlemleri de öneriler olarak sıraladı. Ertürk “Hükümet bu pakette dar gelirliye kira desteği sağlamalı; kirasını ödeyemeyen esnafların ve vatandaşların tahliye süreci durdurulmalıdır. Vatandaşın belini büken faturalar ertelenmeli ve bu süreçte fatura bedeli alınmamalı; yetkililer sürekli faturalarınızı internet üzerinden ödeyebilirsiniz diyerek güya kolaylık sağlıyorlar fakat internetten ödeme yapmak için hesapta para bulunması gerektiği gerçeğini göz ardı ediyorlar.

Çiftçilerin borçları ertelenmeli, virüs salgınının da yaratacağı olumsuz etkiyle binlerce çiftçimiz ekip biçemeyecek hale düşecektir. Faizsiz ve 1 yıl sonra ödemesi başlayacak krediler sağlanmalı, çitçilerin mevcut borçları uzun vadeye yayılarak ertelenmeli, Elektrik borçlarının faizleri silinerek ana borç taksitlendirilmelidir ve borçtan kaynaklı elektrik kesintileri durdurulmalıdır” dedi. Haber Merkezi

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı