Başkan Dinçer “Yandaş Yanlı Olmayacağız”

 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde AK Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere giren ve 45 bin 253 oy alarak AK Parti Aksaray Belediye Başkanı seçilen Evren Dinçer bugün mazbatasını aldı.

Başkan Dinçer “Yandaş Yanlı Olmayacağız”

Aksaray’da yerel seçimlerin ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP), İlçe Seçim Kurulu, ardından İl Seçim Kurulu ve son olarak Yüksek Seçim Kuruluna yaptığı itirazlar sonrası YSK’dan gelecek cevabın beklenmesinden dolayı mazbatasını 15 gün sonra alan Evren Dinçer, adliyede yaptığı açıklamada, “Bu süreçte emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Memleketimize inşallah güzel işler yapacağız” dedi. Belediye Başkanı Dinçer, bugün Aksaray Adliyesi’ne giderek mazbatasını Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Aksaray Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve Aksaray 1’inci Ağır Ceza Başkanı Hâkim İlker Akkaş’tan aldı. Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer mazbatasını almaya AK Parti Milletvekili İlknur İnceöz, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, teşkilat başkanı ve partililer ile birlikte aldı.

Belediyede Devir Teslim Töreni Yapıldı

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti'den Aksaray Belediye Başkanı seçilen Evren Dinçer bir önceki dönem Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’dan görevi devraldı.

Aksaray’da, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), İlçe Seçim Kurulu, ardından İl Seçim Kurulu ve son olarak Yüksek Seçim Kuruluna itirazda bulundu. İtiraz sürelerinin tamamlanmasının ardından 45 bin 253 oy alarak Belediye Başkanı seçildiği kesinleşen Evren Dinçer bugün mazbatasını Aksaray Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve Aksaray 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hâkim İlker Akkaş’tan mazbatasını alırken, öğleden sonra da belediye önünde devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Yazgı, “Buralar Emanet Makamıdır”

Devir teslim töreninde bir konuşma yapan bir önceki dönem Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Sizlerde bildiğiniz gibi buralar emanet makamıdır. Sahip olma makamı değil emanet olma bilinciyle bizler 5 sene boyunca birçok çalışmalara, birçok faaliyetlere imza attık. Sizlerin bizlerden talep ve istekleri doğrultusunda yüzün üzerinde proje gerçekleştirdik. Göreve başladığımızda yaklaşık bütçemiz 102 Milyon iken şimdi 265 Milyona, belediyeyi devralırken kasamızda yaklaşık 23 Milyon var iken şimdi 46 Milyona ve yine gayrimenkulleri değerlendirdiğiniz zaman 55-60 Milyon civarında güçlü, sağlam ve iyi işler yapabilecek belediyeyi inşallah gelecek kardeşime, ekibine teslim etmenin haklı onurunu, gururunu yaşıyorum” dedi.

Başkan Dinçer, “Doğru Olacağız, Dürüst Olacağız”

Belediye Başkanı Evren Dinçer ise, “Böylesine onurlu, şerefli bir görevi bize nasip eden yüce rabbime sonsuz hamdüsenalar ve şükürler olsun. Ayrıca bu göreve bizi layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza, sizlere sonsuz teşekkürler, şükranlarımı arz ediyorum. AK Parti belediyeciliği bizden önceki süreçlerde olduğu gibi bundan sonra da bu bayrak yarışını daha ilerilere, daha güzel yerlere taşımak için emek, çaba sarf edeceğiz. Doğru olacağız, dürüşt olacağız, Aksaray neye layık ise, nasıl yönetilmesi gerekiyorsa o şekilde yöneteceğiz. Yapacağımız hizmetlerde şeffaf olacağız.

Yandaş, yanlı olmayacağız. Allah rızası için çalışacağız. Bunun için çaba, gayret sarf edeceğiz. Projelerimizi ayrıntılı şekilde zaten söyledik. Bundan sonraki süreçte de zaten birlikte olacağız, hep beraber olacağız, istişare ile karar alacağız, Aksaray neye layık ise, nasıl olması gerekiyor ise hizmetleri o şekilde getireceğiz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy Belediye Başkanı Evren Dinçer’e belediye rozeti taktı. Ardından makama geçen bir önceki dönem Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Evren Dinçer’e çiçek ve belediye mührü verdi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı devir teslim törenine AK Parti Milletvekilleri İlknur İnceöz Cengiz Aydoğdu, İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, teşkilat başkanları, parti yönetim kurulu üyeleri katıldı. Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı