Başkan Altınsoy, “Şehit Ve Gazilerimiz İçin Ne Yapsak Az”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Türkiye’de son 17 yıllık dönemde şehit yakını, gazi ve gazi yakınları için birçok yeni yasal düzenleme ve var olan haklarına yönelik çok sayıda iyileştirmenin AK Parti döneminde hayata geçirildiğini bildirdi.

Başkan Altınsoy, “Şehit Ve Gazilerimiz İçin Ne Yapsak Az”

Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarına AK Parti döneminde sahip çıkıldığını bildiren AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun gereği olarak bizler de ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hep birlikte çalışacağız” dedi.

“Gaziler Emanetimiz”

“Elbette dünyalar da bağışlansa, şehit olmuş bir ailenin evladı geri gelmeyecek, kaybedilmiş bir uzuv yerine konmayacaktır” diyen İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, ancak şehit yakınlarının, milletçe herkesin üzerinde kutsal bir emanet olduğunu vurguladı. Aynı şekilde gaziler bize tevdi edilmiş çok büyük emanetlerdir. Açık bir şekilde canını feda etmiş şehitlerimizin yakınlarına, vatanları için fedakârlıkta bulunmuş gazilere sahip çıkmak bizim en öncelikli asli en önemli vazifemizdir” diye konuştu.

“Atamalar Yıl İçinde Yapılıyor”

Başkan Altınsoy, AK Parti hükümetleri döneminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının haklarında sürekli iyileştirmeler yapıldığını belirterek, şu bilgileri verdi: “Atamalar sadece yılda iki kez değil, artık yıl içinde sürekli yapılabiliyor.

Eskiden sadece memur ve hizmetli kadrolarına atama yapılmaktayken, öğrenim durumuna göre ihraz edilen unvanlara atanma imkânı da tanındı. Hak sahipleri artık öğretmen, hemşire, mühendis gibi unvanlı kadrolara da atanabiliyor. Yine 45 yaşını geçen hak sahipleri için de istihdam hakkı tanındı.

Hükümetimiz döneminde şehit yakınlarına tanınan istihdam hakkını birden ikiye çıkartıldı.

Vazife malullerinin, terörden zarar gören sivil vatandaşlarımızın da istihdam hakkından yararlanmaları sağlandı. Hizmetli kadrosunda görev yapan gazilerimizin memur kadrolarına atanmalarını sağlandı. Ama bunlar şehit yakınları ve gazilerimizin yaptığı fedakârlığın yanında sözü bile edilemeyecek imkânlar.”

“İstihdam Politikalarıyla Yeni Bir Vizyon Ortaya Koyduk”

Başkan Altınsoy, şehit yakını, gazi ve gazi yakınları için geliştirdikleri istihdam politikalarıyla yeni bir vizyon ortaya koyduklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şehitlerimizin hatıralarının yaşatılması, şehit yakınları ile gazilerin her türlü mağduriyet ve mahrumiyetten korunması amacıyla AK Parti hükümeti olarak ciddi çalışmaları hayata geçirdik. Bu kapsamda ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek, şehit yakınları ile gazilere yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığını kuruldu. Aksaray genelinde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüz tarafından şahit aileleri, gazi ve gazi yakınları iş ve işlemleri aktif olarak yürütülmektedir. 2016 yılında 15, 2017 yılında 14 kişi, 2018 yılında 11 kişi, 2019 Temmuz itibariyle 5 kişi olmak üzere toplam 44 şehit ve gazi yakınımız işe yerleştirilmiştir. Bu atamaların tüm kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. AK Parti Basın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı