Barodan Destek

 Aksaray Baro Başkanı Erhan Toprak çocuklarını bölücü terör örgütü PKK'nın elinden kurtarmak için oturma eylemi yapan annelere destek olduklarını belirterek sosyal medya hesabından yanlarında oldukları açıklamasında bulundu.

Barodan Destek

Başkan Toprak yaptığı açıklamada “Hepinizin malumu olduğu üzere Aksaray Barosu gerçeklere hiçbir zaman göz kapamamış ve yapılan her türlü hukuksuzluğun karşısında olmaktan bir an bile geri durmamıştır. Kamuoyunca yakından takip edilen Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, terör örgütü PKK tarafından ailesinden kopartılan evlatlarımızın yuvalarına dönmesi için verilen mücadelenin de yanındayız. Toplumun vicdan ve merhamet kaynağı olan annelerimizin, evlatlarına ve ülkemize sahip çıkışına destek olmaktayız” diyen toprak “Anne varsa şefkat ve merhamet vardır.

Anne varsa cesaret vardır. Yapılan eylemler, sadece Güneydoğu Anadolu bölgesindeki annelerimizi değil ülkemizin her kesimini ilgilendiren toplumsal bir meseledir. Bireyin iradesini hiçe sayan, hukuk düzenine ve insan haklarına aykırı, anti demokratik her hareketin karşısındayız Ülkemizin en önemli zenginliği olan gençlerimizin hain terör örgütü PKK tarafından kaçırılması, milletimizin iradesine ve geleceğine ipotek koymaktır. Genç demek, evlat demektir. Evlat anne demektir. Anne ise memleket demektir” diye konuştu.

“Tarihin Seyri Değişiyor”

“Türkiye’nin geçtiği en önemli darboğazlarda millet ve memleket lehine taraf olmuş olan avukatlar olarak, tarihe geçmekte olan bu önemli süreçte de annelerimizin yanındayız” diyen Toprak “Bugün tarihin seyri değişmektedir, Diyarbakır anneleri PKK terör örgütüne meydan okumaktadır. Bütün vatandaşlarımız annelerimize destek olmalı, bu onurlu mücadelede annelerimizi yalnız bırakmamalı, onların sesine kulak vermelidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm yargı camiamızı hukuk düzenine aykırı hareketlere karşı birlik olmaya davet ediyor. Annelerimizin haklı mücadelesinin ülkemize barış ve birliktelik getirmesini diliyor saygılar sunuyoruz” ifadelerini kullandı. Haber: Bayram Aksu

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı