Bakan Yardımcısı Ersoy “Vatandaşlarımızın Huzurlu Mutlu Ve Acısız Bir Bayram Geçirmesi İçin Her Türlü Önlemi Aldık”

 İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy “Vatandaşlarımızın Güzel Bir Bayram Geçirmesi İçin Sahada Olacağız”

Bakan Yardımcısı Ersoy “Vatandaşlarımızın Huzurlu Mutlu Ve Acısız Bir Bayram Geçirmesi İçin Her Türlü Önlemi Aldık”

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy E-90 Karayolu Aksaray-Ankara ile Aksaray-Adana güzergâhlarında trafik kontrol noktalarını ziyaret ederek alınan tedbirleri denetledi. Trafik ekiplerinin kontrol amacıyla durdurduğu yolcu otobüsünde vatandaşlara hayırlı yolculuklar dileyen Ersoy yaptığı açıklamada 9 günlük tatil için 11 günlük tedbir planlaması yaptıklarını söyledi.

Aksaray Ankara karayolu Topakkaya Beldesi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünü ziyaret eden Ersoy Aksaray Valisi Ali Mantı, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık ile görüştü. Alınan tedbirlerle ile ilgili açıklamalarda bulanan Ersoy, İçişleri Bakanlığı olarak daha huzurlu, daha mutlu bir bayram olması ve acısız bir bayram geçirmek için yoğun tedbirler aldıklarını söyledi.

“Sahada Olacağız”

Bayram tatilinin 9 gün olması nedeniyle 11 günlük trafik tedbiri planlandığını aktaran Ersoy, “Vatandaşlarımızın hem tatile gidişleri hem de dönüşlerinin en iyi şekilde sağlanması için gerekli planlamalar yapıldı. 101 bin timimiz ve 184 bin 825 personelimiz trafik denetlemelerinde görev alacak. Hepimiz bayram süresince sahada olacağız” dedi.

Kazalardaki Ölüm Oranlarında İlk Dört Ayda Yüzde 41'lik Düşüş

Son dönemde alınan önlemlerle trafik kazalarında kayda değer bir düşüş yakaladıklarını ifade eden Ersoy; “Trafik çok önemli bir sorunumuzdu. Buna ciddi şekilde parmak basarak yılda binlerce vatandaşımız hayatını kaybettiği, binlerce ailenin acı çektiği,  yüzbinlerin yararlandığı kazalara karşı yoğun önlemler alıyoruz. Vatandaşlarımızın sağduyu bir şeklide kampanyalarımızı sahiplenmeleri görevlilerimiz canla başla bu mücadeleyi sahiplenmeleri ve destek vermeler neticesinde yılın ilk 4 ayında bir önceki yıla göre ölümlerde yüzde 41 oranında azalma yakaladık. Bunda yürüttüğümüz kampanyalara sahip çıkan basın mensuplarımızın da çok önemli katkısı oldu. Birlikte çok güzel bir iş başarıyoruz. Türkiye'mizin en önemli meselelerinden bir tanesinin üstesinden gelmek bu alanda daha az can yanmasına vesile olmak için hep birlikte mücadele ediyoruz” dedi.

Çocuk Yolculara Çeşitli Hediyeler Verdiler

Trafik cezası yazmanın trafik kurallarına uyulmasında yeterli olmadığının herkes tarafından bilindiğini kaydeden Ersoy; “Trafik cezası trafik farkındalığının oluşması için önemli araçlardan bir tanesi. Ama cezanın yeterli olmayacağını hepimiz biliyoruz. Bu anlamda çok önemli kampanyalar yürütüyoruz. Kırmızı düdük uygulaması var. Çocuklarımız çok harika sahiplendiler çok etkili oldu. Bu kampanya devam ediyor. Çocuklarımıza ilave bir misyon yükledik. Büyüklerine, kim araba kullanıyorsa onlara karne verecekler. O karne sonucunu sosyal medyada paylaşacaklar en fazla beğeni toplayan paylaşım sahibi yüz kardeşimize bisiklet hediye edeceğiz. Bu seneki sloganımız bu yolda hep birlikteyiz. Hep birlikte mücadele ettiğimizde Allah izini ile başaracağız. Bakan Yardımcısı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy Aksaray Valisi Ali Mantı ile birlikte Adana istikametine giden yolcu otobüsünde vatandaşlara hayırlı yolculuklar dileyerek çocuk yolculara çeşitli hediyeler verdi.

Bakan Yardımcısı Ersoy daha sonra Aksaray - Adana güzergâhında bulunan trafik kontrol noktasında trafik ekipleri ile birlikte sürücü ve yolcuları trafik kurallarına uymalar konusunda uyardılar. Kontrol amacıyla durdurulan bir otomobilde bulunan gence kırmızı düdük ve araç sürücüsüne not verilecek karneyi veren Ersoy; aileye hayırlı yolculuklar diledi.Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı