Azerbaycan’la sınırlar kalkıyor

Dış İşleri Bakanlığı Azerbaycan ile Türkiye arasında. Kimlik kartı ile seyahat düzenlemesinin 1 Nisan 2021’den itibaren yürürlüğe girdiğini duyurdu.

Azerbaycan’la sınırlar kalkıyor

Yeni kimlikle giriş dönemi nisan’da başlıyor

Pasaportsuz ülke giriş çıkışları için 10 Aralık 2020 tarihinde Bakü'de imzalanan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti arasında kimlikle seyahat protokolünün iç onay süreci sonuçlandı.

Azerbaycan ve Türkiye arasında kimlikle seyahat 1 Nisan'da başlıyor

Türkiye ile Azerbaycan vatandaşları, iki ülke arasında seyahatlerini pasaporta ihtiyaç duymadan, yalnızca kimlik kartı ibraz ederek seyahat edebile Yeni tip kimlik kartı ile iki ülke vatandaşlarının ülke giriş çıkılarının yapılabilmesini içeren anlaşma ile ilgili Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Can Azerbaycan’la 1 Nisan 2021 tarihi itibariyle hayata geçecek yeni düzenleme, ülkelerimiz arasındaki “iki devlet, tek millet” söyleminde ifade bulan güçlü kardeşlik bağlarını daha da pekiştirecektir."

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı