“Az Konuşup Çok İş Yapacağız”

 Aksaray İl Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik, beraberinde daire müdürleri ile birlikte ilimizdeki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek Aksaray’da yapılacak olan projeler, çalışmalar ve yapılması gereken çalışma konuları kapsamında açıklamalarda bulundu.

“Az Konuşup Çok İş Yapacağız”

İl Özel İdare Genel Sekreteri Çelik Basın Buluştu


İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan yerel, ulusal medya temsilcileri katıldı.

İstanbul Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı iken Aksaray İl Özel İdare Genel Sekreterliğine atandığı ve  yaklaşık bir aydır Aksaray’a gece gündüz hizmet etmeye çalıştıklarını ifade eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik, “İl Özel İdaresi olarak 7 ilçe, 1 merkez, 14 kasaba, 175 köy ve 106 adet ünitede sağlık eğitim, kültür ve diğer hizmet binalarının yapımı, bakımı ve onarımı başta olmak üzere tüm alanlarda hizmet veriyoruz. Öncelikle ‘Az konuşup çok iş yapacağız’ bunun bilinmesini istiyorum. Bilgi, birikim, kültürel çalışmalarımızı, alt ve üst yapı çalışmalarımızı Aksaray’ımıza hizmet olarak dönüştüreceğiz. Alt yapı çalışmalarımızla ilgili köylerimizde ciddi bir eksiklik var. Sayın Vali’miz, Belediye Başkanı’mız ve il müdürlerimizle birlikte Aksaray’ımıza çok güzel şeyler yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini görmekten büyük mutluluk ve onur duydum” dedi.

“Köylerde Millet Kütüphaneleri Yapılacak”

“Bu toplumun bütün değerlerini bir araya getirerek ayrıştırma olmadan kardeşçe bir Aksaraylı bilinciyle güzel projeler ve güzel çalışmalar yapacağız” diyen Genel Sekreter Çelik, “Ekip olarak İl Özel İdaresi her zaman Aksaray halkının ve köylerimizin emrindedir. Belediyelikten düşen köylerimizin eksiklikleri var inşallah bunları da en sürede tamamlayacağız.

İstanbul’daki mahalle şenliklerini burada da köy şenlikleri ve yaz sinema şenlikleri yapacağız ve gezici tiyatrolar kuracağız. Sayın Vali’mizin talimatlarıyla köylerde yaşayan çocukların da bu hizmetlerden faydalanmasını sağlayacağız. Köylerimizde eksik olan çocuk parklarını yapacağız ve yapılmış olanların bakım ve onarımlarını yapacağız. Köy konaklarımızdan 23 tanesinin projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderildi. Sayın Vali’miz ve milletvekillerimiz ile Ankara’ya giderek bu projelerini takibini yaptık ve inşallah en kısa sürede hayata geçireceğiz. Nüfusu yüksek köylerimizde millet kütüphaneleri yapacağız ve gençlerimizin insanlarımızın orada otururken kitaplarını rahat bir şekilde okuyabileceği sosyal alanlar oluşturacağız” diye konuştu.

“Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor”

Kahvehanelerin kıraathanelere dönüştürülmesi üzerine proje hazırladıklarını ifade eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik, “Sayın Vali’mizden bu konuyu görüşerek hemen yapılması talimatını aldık. Köylerdeki kahvehanelerin bir köşesini kıraathane olarak güzel bir köşe yapacağız ve kitaplarımızı hibe edeceğiz. İnsanlarımız zaten kahvehanede sigara içemiyor, bu yüzden köşesinde kitabını okuyacak, sohbetini yapacak ve hoş bir zaman geçirecek” şeklinde konuştu.

Asfalt Çalışması İkiye Katlanacak

Asfalt çalışmalarını Aksaray'ın da iki katına çıkaracağız diyen Çelik, bunun içinde gerekli destekleri oluşturmaya çalışacağız. Aksaray'daki enerji desteğini sinerjiye dönüştürmek istiyoruz. Aksaray'da çalışma bakımından çok önemli büyük bir potansiyel var. Bunu milletvekillerimizle, valilimizle ve siyasi aktörlerin ile birlikte hareket ederek yapacağız” dedi.

Projeleri Anlattı

“Köylerdeki alt ve üst yapı çalışmalarımız devam ediyor” diyen Çelik “Vizyon Aksaray Projesi, Kitap Aksaray Projesi,  Ben Olsam Projesi, Mavi Silgi Projesi, Kodla Aksaray Projesi, Kod Kurdu Projesi, Karakter Eğitim Projesi, E-Dergi Projesi hakkında da bilgi vererek yapılan çalışmaları görünce ayın Vali’mize de söyledim, iyi ki Aksaray’a gelmişim. Özellikle şu dedikodu kültüründen uzak duralım. Mutlaka eksikliklerimiz olacak ve bunları da sizin sayenizle tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Çelik’in konuşmasının ardından Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan’da yapılan projeler hakkından yerel ve ulusal basın mensuplarına bilgi verdi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı