“Ayşe Tatile Çıksın”

 Aksaray Belediyesi, Kıbrıs Barış Harekâtının 45. Yılı münasebetiyle Aksaraylı gazileri unutmadı ve Gaziler onuruna kahvaltı programı düzenledi.

“Ayşe Tatile Çıksın”

Piramit Kafede düzenlenen programa Aksaray Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Muharip Gaziler Derneği Aksaray Başkanı Mustafa Dağ, gaziler ile aileleri katıldı. Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, gazilere hitaben yaptığı konuşmada ülkemizin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin birliği ve bütünlüğünü sağlamak uğruna canları feda şehitlerimiz ile fedakârca mücadele eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle andığını ifade etti.

“Ayşe Tatile Çıksın”

Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şubesi Başkanı Gazi Mustafa Dağ ise yaptığı konuşmada Kıbrıs Barış Harekâtının 45. Yılı münasebetiyle kendilerini kahvaltı programında buluşturan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e teşekkür etti. Gazi Mustafa Dağ, bundan 45 yıl önce “Ayşe Tatile çıksın” parolası ile Kıbrıs’a çıktıklarını ifade ederek o gün orada yaşanan Barış Harekâtını anlattı.

Aksaraylı Gaziler kahvaltı sonrası Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler. Belediye Basın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı