Avukat Saldırısına Aksaray Barosundan Kınama

Ankara Barosu Yönetim Kurulu, CMK'dan görevlendirilen iki avukatın, Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi önünde, bir polis memuru ve mahkeme mübaşiri tarafından darbedildiğini, saldırganların isimlerinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirilip etkin bir soruşturma yürütülmemesi halinde, Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği ile Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliği'nden gelecek talepler için, 19 Aralıktan itibaren CMK avukatı atamasının yapılmayacağını açıkladı.


Avukat Saldırısına Aksaray Barosundan Kınama

 Hukuk Devleti İlkesini ZayıflatırUyarısı

Olayınduyulmasının ardından yurdun çeşitli bölgelerindeki barolardan da kınamaaçıklaması geldi. Aksaray Barosundan yapılan açıklamada da saldırı kınanarak“Ankara Barosu tarafından CMK görevini ifa etmek üzere görevlendirilen Avukat FadimeEymir, bir kolluk personeli tarafından önce sözlü hakarete maruz kalmış veardından adliye binası içerisinde darp edilmiştir.

Yasalsüreci başlatmak için olay yerine giden Ankara Barosu Avukat Hakları MerkeziÜyesi Avukat Büşra Pamukçu, sorgu hâkimliğinde görevli mübaşir ve bir başkagörevli tarafından engellemeye maruz kalmış, duruşma salonuna girişine izinverilmemiştir. Yargının kurucu unsurlarından bağımsız savunmanın temsilcisiolan avukatlarımıza yapılan bu saldırının, esasında devletimizin yargı erkineyönelik olduğunu gözden kaçırmamak gerekmektedir. Devletin asli unsurlarındanolan yargı erkine yapılan bu saldırının Anayasamızda yer alan hukuk devletiilkesinin zayıflamasına neden olabileceği de açıktır” denildi.

Takipçisi Olacaklar

Süreciyakından takip edeceklerini vurgulayan Baro Yönetim Kurulu yetkilileri “AksarayBarosu Yönetim Kurulu olarak saldırıya uğrayan meslektaşlarımızın yanındaolduğumuzu, sorumluların gereken cezayı almaları için yürütülecek hukuksalsüreçlere sonuna kadar destek vereceğimizi meslektaşlarımızın ve kamuoyununbilgisine sunarız” ifadelerine yer verdi.Baro Basın


banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon