Atso Başkanı Göktaş “Seçimlere 2 Yıl Var Kim Öle Kim Kala”

 Yayınlandığı ilk günden itibaren yeni nesil yayıncılık platformunda büyük ses getiren Canlı Masa’nın bu haftaki konuğu Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş’tı.

Atso Başkanı Göktaş “Seçimlere 2 Yıl Var Kim Öle Kim Kala”

 Canlı Masa’da ilk defa birçok soruya içtenlikle cevap veren Aksaray Ticaret Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, önemli açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Göktaş, Aksaray Ticaret Odası Seçimlerine henüz 2 yıldan fazla bir zaman olmasına rağmen birçok adayın Ticaret Odası Başkanlığı için çalışma yürütmelerini değerlendirerek “5 bin üyesi olan bir kuruluşuz. Aksaray'ın en büyük STK Platformu. Tabii ki birçok aday olacak ama böylesi büyük bir sivil toplum örgütüne aday olanlar koltuktan mı güç almayı düşünüyorlar, yoksa koltuğa mı güç verecekler bu çok önemli. Aksaray Ticaret Odası birilerinin kendisine imtiyaz ve etiket sağlayacağı, koltuğundan güç alacağı yer değildir. Aday olacak olanlar Aksaray'ın ticaretine, misyon ve vizyonuna katkıda bulunacak projelerle adaylık yarış içerisine girmelidir” açıklamasında bulundu.

“Pandemi süreci boyunca başta Organize Sanayi'deki yatırımcılar olmak üzere ilimizde ticaretle uğraşan esnaflarımız ve üreticilerimizin her zaman yanında olduk” diyen Cüneyt Göktaş “Hükümetimizin vermiş olduğu yardımlar kimine göre yeterli, kimine göre eksik olabilir. Ülkemizin nispetince devletimizin yapmış olduğu yardımlarla esnafımız ve zanaatkârımız biraz nefes almıştır. Yine bünyemizde üyelerimize özel verilen nefes kredisi ve özel bankalar ile yapılan çalışmalarda toplamda 20 milyon liralık kredi ile esnafımıza can suyu verilmiştir” ifadelerini kullandı.

“STK’lar Partilerin Arka Bahçesi Değildir”

Sivil toplum kuruluşlarının siyasi bağlantıları ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Göktaş “STK’lar hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değildir ama STK’ların işlemlerini yapabilmesi için mevcut iktidarla iyi anlaşması gerekmektedir ki üyelerine yardımcı olsun” dedi. Göktaş geçen 2 yıllık süre içerisinde Aksaray Ticaret Odasına Türkiye Odalar Borsalar Birliği Genel Merkezi’nden alınan desteklerle birçok yenilik ve tesis kazandırdıklarını belirterek “Önümüzdeki aylar içerisinde odamıza bir güneş paneli kurarak kendi elektriğimizi üreteceğiz ve aylık 20 bin lira tasarruf etmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“Görev İstenmez Verilir”

Yaklaşık 2 saat süren ve sosyal medya platformunda canlı yayınlanan Canlı Masa’da ilimizin duayen gazetecileri Recep Turan, Nazmi Çalışkan, Yaşar Karatay, Bilal Bölükbaş ve Harun Atalay’ın sorularına içtenlikle cevap veren Aksaray Ticaret Odası Başkanı Cüneyt Göktaş “Görev istenmez verilir. Ben Ticaret Odası seçimlerine aday bile değildim. Hatta aklımın ucundan başkanlık bile geçmiyordu ama 2 yıl önceki konjonktür böyle münasip gördü ve 2 yıldır Aksaray Ticaret Odası Başkanlığı görevini yürütüyoruz. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla ve meclisimizle uyum içerisinde çalışıyoruz. Hepimizin ortak derdi ilimiz ticaretine ne kadar iyi yatırımlar kazandırabiliriz? Hepimiz ilimiz esnafının sorunlarına ne kadar çözüm bulabiliriz? Düşüncesi ile hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Tren Yolunda Kazmanın Vurulacağı İlk Günü Bekliyoruz”

Aksaray'ın 2. Organize Sanayi Bölgesi’ne ihtiyacı olduğunu belirten Göktaş “1. Organize’de genişleme alanları dolmak üzere ve 2. Organize Sanayi mutlaka yapılmalıdır. Bununla ilgili yer çalışmaları da devam etmektedir diyerek bir türlü gelmeyen tren yolu, su ve tarım suyuyla alakalı da önemli açıklamalarda bulundu.

Tren yolu ile alakalı bütün çalışmaların bittiğini ve ilk kazmanın vurulacağı günü beklediklerini belirten Göktaş “Özellikle son yıllarda bu konuya oda olarak ciddi bir şekilde atıldık. Su çok önemli. Tarım ve hayvancılıkla geçinen ilimizde su ile ilgili de siyasiler ve ilimiz Valisi yine ciddi anlamda bu konuyu takip etmekte. Tabii bu projeler büyük maliyetli projeler. Bu projelerin ilimize gelmesi için yeterli kaynak sağlanması gerekmektedir. Malum pandemi süreci hepimizi etkiledi. Yapılacak belki birçok yatırım bu nedenden dolayı askıya alınmış ya da biraz yavaşlamış olabilir” açıklamasında bulundu.

“Gündemimizde Seçim Yok”

En büyük hayalinin özel bir Organize Sanayi Bölgesi kurmak olduğunu da belirten Göktaş “Sanayideki dükkânlar küçük. Organize Bölgesi'ndeki iş yerleri haddinden fazla büyük. Böyle orta ölçekli bir Özel Organize Sanayi örnekleri var ben de şahsi olarak böyle bir çalışmanın yapılması için projelere bakıyor ve çalışmalar yapıyorum” şeklinde konuştu.

Ticaret Odası seçimlerine 2 yıl süre var diyen Göktaş “O zamana kadar kim öle, kim kala. Gündemimizde böyle bir konu yok” diye konu hakkındaki söylentilere de noktayı koydu.

Canlı Masa’yı Takip Edin

Yeni nesil canlı yayın sosyal medya platformunda önemli açıklamalarda bulunan Göktaş'ın açıklamalarının tamamını sosyal medya hesaplarımızdan ve haberin sonunda verdiğimiz linkten izleyebilirsiniz. Farklı konu ve konuklarıyla Aksaray'ın gündemini belirleyen Canlı Masa her hafta perşembe günü saat 19:00’da sosyal medya hesaplarımızda Aksaray kamuoyu ile buluşuyor. Gündemi Canlı Masa’da takip edin... Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı