Aöf Sınav Sonuçları Açıklandı!

 AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) final sınav sonuçlarını açıkladı.

Aöf Sınav Sonuçları Açıklandı!

25-26 Mayıs tarihlerinde yapılan AÖF sınavlarının sonuçları resmi site üzerinden kontrol edilebiliyor. Bahar Dönemi AÖF final sınavları geçtiğimiz günlerde düzenlendi. Adaylar soru ve cevap anahtarının yayımlanmasının ardından puanlarını hesapladı fakat resmi rakamlar için AÖF sınav sonuçları bekleniyordu. Sonuçları öğrenmek isteyen öğrencilerin Anadolu Üniversitesi mobil uygulamaları ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin kullandığı e-Kampüs sistemi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapmaları gerekiyor.

AÖF 3 Ders Sınavı Ne Zaman?

Anadolu Üniversitesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan sınav takvimi açıklanmasında yer alan bilgiye göre 2018-2019 Yılı mezuniyet üç ders sınavı 27 Temmuz 2019 günü saat 09:30’da gerçekleşecek. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya ön lisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınav hakkı, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınav Hakkı Uygulama Usul ve Esaslarında belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülecek.

2019 AÖF 3 Ders Sınav Merkezleri Nasıl Seçilecek?

Üç ders sınavına girecek öğrencilerin sistemde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak. Öğrenciler üç ders sınavına gireceği sınav ilini, 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10 nolu AOSDestek İletişim ve Çözüm Masasını arayarak değiştirebilecek. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorunda olacak.

AÖF Yaz Okulu Nasıl Olacak?

Yaz okulu öğrenci kayıtları, 24 – 28 Haziran tarihleri arasında yapılır. On öğrenci, yaz okulunda açılan ön lisans/lisans derslerinden en çok beş ders seçebilir. O öğrenci, kurum içi/kurum dışındaki diğer yükseköğretim programlarının yaz okulundan ders alamaz. Yaz okulu kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra, ders seçimi ile ilgili talepler dikkate alınmaz. Anadolu Üniversitesi Akademik Takvimine göre yaz okulu dönemi 11 hafta sürecektir. 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde dönem sonu sınavları yapılacaktır. Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav ile yapılacak ve bu sınavın başarı notuna katkısı yüzde 100 olacaktır. Haber: M. Erhan Bölükbaş

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon