Amatör Lig’de Maç Heyecanı 18 Temmuz’da Başlıyor

Türkiye Futbol Federasyonu Türkiye Amatör Spor İşleri Genel Başkanı Ali Düşmez Koronavirus nedeniyle Amatör Küme maçlarına verilen aranın 18 Temmuz’da sona ereceğini açıkladı.

Amatör Lig’de Maç Heyecanı 18 Temmuz’da Başlıyor

TFF’den Amatörlere Hazır Ol Talimatı

Alınan son kararları Aksaraylılarla paylaşan Aksaray Amatör Spor kulüpleri Başkanı Cavit Kılıç TFF’nin aldığı kararı kulüp yöneticilerine duyurarak hazırlıklara bu kararlara uygun bir şekilde başlanabileceğini ifade etti.

Başkan Kılıç yaptığı açıklamada “Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Türkiye Amatör Spor İşleri Genel Başkanı Ali Düşmez yaptığı açıklamada illerdeki futbol liglerinin 18 Temmuz’da başlayacağını duyurdu” dedi. Düşmez ’in yaptığı bilgilendirmede ise “Bildiğiniz üzere 19 Mart 2020 tarihinde korona virüs salgınına karşı alınan kararlar  doğrusunda 2019-2020 sezonu U17 kategorisi ve daha altındaki yaş kategorilerinde liglere devam edilmemesi, Bölgesel Amatör Lig, 1. ve 2. Amatör ligler ile U19 kategorisi, 1. ve 2. küme müsabakaları ileri bir tarihe ertelenmişti. Pandemi sürecinde gelinen bu noktada tüm illerimizde müsabakaları devam eden U19 1. ve 2. kümelerde sezonun sonlandırılmasına, Büyükler kategorisinde ilde Süper Amatör lig varsa 1. ve 2.amatör liglerin, ilde en üst büyükler ligi 1. Amatör ise 2. Amatör liglerin sonlandırılmasına, bu liglerle ilgili yükselme ve küme düşme kararlarının Futbol İl Tertip Komitelerince ASKF’lerin bilgisi dahilinde verilip, Amatör İşler Kurulu’nun onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Yerel büyükler kategorileri ile ilgili yapılması gerekenler EK’ de detaylı olarak açıklanmaktadır. İllerin büyükler kategorisindeki en üst liginin, 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacağı duyurulan BAL Ligi ile aynı takvim süresinde başlatılacağı bilinmelidir. Bölgesel Amatör Lig ile ilgili yeni bir tarih belirlenmesi veya daha farklı bir karar alınması halinde, ilin en üst yerel ligi ile ilgili alınacak karar sizlere bildirilecektir” ifadelerine yer verildi. Haber: Bekir Tosun

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı