Amatör Balıkçılar Dernek Kurdu

            Aksaray Amatör Sportif Olta Balıkçılığı Ve Doğayı Koruma Derneği (AKSOBDER) kuruldu. Yapılan toplantı neticesinde Dernek başkanı Caner Yiğit, Başkan Yardımcıları Cemal Kabal ve Atila Bilge, Genel Sekreter Mehmet Arıbaş, Sayman Zülküf Mağat, Üyeler İsmail Özkan ve Ali Osman Bozdoğan oy birliğiyle seçilmişlerdir.

Amatör Balıkçılar Dernek Kurdu

             AKSOBDER'den yapılan açıklamaya göre derneğin ilk toplantısına katılan üyeler, kurum olmanın önem ve anlamı, olta balıkçılarının sorunları ve çözüm yolları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

             AKSOBDER Yönetim Kurulu Başkanı Caner Yiğit, sürdürülebilir balıkçılığın sağlanmasının önemine dikkati çekerek, "Bunun için bir araya gelinmesinin sağlayacağı katkılardan ve güçlü bir irade ile birlikte yapılacak çalışmaların tüm olta balıkçılarına ve en önemlisi doğaya katkı sağlayacak" dedi.

              Başkan Yardımcısı Cemal Kabal’da, sürdürülebilir balıkçılığın mümkün kılınması hususunda ilimiz sınırları içerisinde bulunan Mamasın Barajı'na daha fazla öncelik vereceklerini bunun sebebi olarak da Mamasın Barajı'nın şehir merkezine konumunun çok yakın olmasını belirtti.

                 Genel Sekreter Mehmet Arıbaş, Mamasın Barajı'nın uzun yıllar önce tatlı su levreği ve sazan balığı avları için çok iyi bir mera olduğuna dikkat çekerek  öncelikli amaçları arasında Mamasın Barajı'nın yine eskiden olduğu gibi ilgili kurumlar tarafından sürekli denetiminin sağlanması ve barajın çevresinin gerekli ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları ile daha cazip bir hale getirilebileceğini belirtti.  Başkan Yardımcısı Atila Bilge, derneğin kuruluş amacı ve faaliyetlerini anlatmak için çeşitli ziyaretlerde bulunacaklarını belirtti. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon