Alkışlar Bu Büyük Taraftara

 Aksarayspor'un Şampiyonluk destanı yazan taraftarının hakları ödenmez. 2 sezon BAL Ligi'nde yağmur, çamur, kar, boran, sıcak demeden, takımına hem iç saha maçlarında hem de deplasmanda destek veren Aksaray Belediyespor'un bu sene 3. Lig'e çıkmasında hiç şüphesiz en büyük katkı taraftarının muhteşemliği idi.

 Alkışlar Bu Büyük Taraftara

Futbolun dünyada ve ülkemizde yüz yılı aşkın sevilmesinin en önemli nedenlerinden birisi taraftardır. Futbol ekonomisinin lokomotifidir taraftar. Harcanan onca paralar, muazzam yayın ihlal bedelleri, giyimden seyahate, gıda sektöründen spor malzemelerine birçok alanda taraftarın muhteşem bir katkısı olduğunu futbolla az biraz ilgilenen bilir. Hatta siyasetçilerimizin zaman zaman yaptığı bir açıklama vardır. "Futbol takımlarını kıskanıyoruz bizler. Bizler, siyasiler, taraftarlarımız belli bir müddet tutabiliyoruz. Oysa spor kulüplerinin taraftarları hep varlar" açıklamalarını hatırlarım.

İşte o hep var olan Aksarayspor taraftarları, her sezon olduğu gibi bu geçtiğimiz sezonda da renklerine gönül verdiği takımının şampiyonluğu için her maçta sahada 12. adam oldu. İlimizde deplasmana gelen takımların korkulu rüyası olan Aksarayspor Taraftarı, Bölgemizde diğer takımların en çok konuştuğu örnek gösterdiği taraftar grubu Aksarayspor'un taraftarıydı. Mersin'de oynanan Aksaray-Akhisar Play-Off maçında siyah beyazlı taraftarlar Mersin Şehir Stadı'na her deplasman maçında olduğu gibi imzasını atmış. Takımı 89. dakikada 1-0 geriye düşmesine rağmen sahada mücadele eden futbolculara "Henüz hiçbir şey bitmedi. Arman için oyna her şey değişir bir anda" sözleri Mersin Şehir Stadı'ndaki taraftarın o muhteşem armonisi futbolcularımızı motive etmişti.

Sonuç Zafere İnanmışların Muhteşem Başarısı!

Geldi geçti koskoca sezonlar... Şimdi önümüzde yepyeni bir dönem ve uzun bir yol var.  Bu güzel yolun henüz başındayken bu şehrin şampiyon takımı ve taraftarına sahip çıkılmalı... Artık reklam kokan hareketlerden uzak, Aksarayspor'a gönül verenlerle yeni bir döneme, hızlı bir şekilde geçilmeli... Tüm sezonlarda, ama özellikle son 3 sezondur üzerine düşeni fazlasıyla yerine getiren 68 Aksaray Belediyespor taraftar başkanları ve taraftarları tüm iltifatları ve alkışı sonuna kadar hak ediyor. 3. Lig'de armaya gönül verenler yine yerinde olacak, bizler de onları asla yalnız bırakmayacağız... Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı