#Aksarayokuyor Türkiye Gündemine Oturdu

 Aksaray Valiliği tarafından kitap okumaya teşvik ve farkındalık oluşturulması amacıyla başlatılan 1 saatlik kitap okuma etkinliği kamuoyunda destek gördü.

#Aksarayokuyor Türkiye Gündemine Oturdu

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun saat 19.00 da #Aksarayokuyor hashtagıyla twitter da başlattığı kitap farkındalık etkinliğine, her yaştan öğrenci, veli, siyasiler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katılım sağladı. Etkinlik sosyal paylaşım platformunun en çok konuşulan konuları arasına girdi. ‘Kitap okumak ruhun itibarıdır’ diyen Vali Aydoğdu, okuma seferberliğine gösterilen ilgi ve bu konuda ortaya konulan çabanın önemini vurguladı.

“Okudukça Kendimizi Bulacağız”

Vali Aydoğdu; “Okumak ruhu beslemektir. Gıda gibi okumaya ve kitaplara ihtiyacımız var. Burada çok önemli bir farkındalık ortaya koyduk. Hep beraber gerçekleştirdik bunu. Tüm kitapseverlere, kitap kurtlarına teşekkür ediyoruz. Bizim millet olarak okumak, bilgi toplumu oluşturup geleceğin muasır medeniyetleri arasında ilk sıralarda yer almak gibi bir zorunluluğumuz var. Bu, inanç değerimizin bir parçası, ilk emri oku olan dinimizin bize yüklediği vazifedir.

Öğrenmek, öğretmek,  iyi insan olmak, toplum içinde iyiliği yaymak, doğruluğu anlatmak… Bir süreliğine verilen hayatımızı iyi olan, güzel olanla tamamlamak. İşte bu noktada her şey bilmekten, öğrenmekten yani okumaktan geçiyor. Aksaray’ımızın ilim, irfan, sevgi önderi Yunus Emre, ‘İlim, ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir. Sen kendin bilmezsin bu nice okumaktır’ dediği gibi, okudukça kendimizi bulacağız” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı