Aksaraylı Halterci Gürcistan’dan Altın Madalyayla Döndü

 Aksaraylı Milli Sporcu Furkan Çoban Gürcistan’da düzenlenen halter şampiyonasında kendi kategorisinde en büyük ağırlığı kaldırarak Türkiye’ye altın madalya kazandırdı. Türk Halter Takımı şampiyonadan 2 altın bir gümüş madalya ile yurda döndü.

Aksaraylı Halterci Gürcistan’dan Altın Madalyayla Döndü

Milli Halterci Furkan Çoban Gürcistan’ın Batum Kentinde 7 Temmuz 2019 Pazar günü yapılan, 4. Black Sea Powerlifting Uluslararası Halter Şampiyonasında, 90 kilo kategorisinde kaldırdığı 135 kilogramağırlıkla Altın Madalya sahibi oldu. 25 yaşındaki Aksaraylı Milli Sporcu Aksaray ve Türkiye’nin adını Şampiyona’da duyurmaktan gurur duyduğunu söyledi.

11 ülkenin 120 sporcu katıldığı ile Şampiyona’ya Türkiye’den yaşları 18- 30 arasında değişen 5 sporcu katıldı. Türk Halter Takımı’nda 90 kg kategorisinde sahaya çıkan Aksaraylı Furkan Çoban kaldırdığı 135 kg ağırlıkla kürsüde altın madalyayı aldı. Çoban’ın en yakın rakibi 130 kg’da kaldı.

“Hedef Büyüteceğim”

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu 2. Kademe Fitness Antrenörü olan Milli Sporcu Çoban “Böyle bir yarışmada Türkiye’yi temsil etmek, Altın Madalya almak ve Ay yıldızlı Bayrağımızı dalgalandırmak gurur verici. Uzun yıllardır bu sporla ilgilenerek kendimi geliştirdim. Önümüzde çok güzel örnekler vardı. Bir çok zorlukla başa çıkmamıza rağmen gelişimimizi sürdürüyoruz. Bu şampiyona hedeflerimi büyütmem için bir yol oldu. Daha fazla çalışacağım” dedi.

“Sponsor Arayışındayız”

Çoban çalışmalarını sürdürmesi ve Türkiye’nin adını daha fazla duyurabilmesi için desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek” Bu spor dalı tüm dünyada önemsenen bir spor dalı. Çalışmalarımızda bize destek olabilecek olan ve yarışmalara katılmamız için sponsor olabilecek olan herkesten destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon