Aksaray'ın Ciğerlerine Yapılan Kaçak Yapılar Yıkılıyor

Aksaray Merkez Laleli Mahallesi'nde Milli Emlak’a ait olan 50 bin metrekarelik alanı hiçbir yetkisi olmadan parsel parsel bağ veya hobi evleri adı altında satan eski Belediye Çalışanının yaptırdığı kaçak yapılar yıkılıyor.

Aksaray'ın Ciğerlerine Yapılan Kaçak Yapılar Yıkılıyor

İddialara göre belediyeden emekli bir memurun Milli Emlak’a ait olan arazileri 10-15-20 bin lira karşılığında parsel parsel, bağ evi ve hobi evi adı altında yapılması için yasa dışı yollardan sattığı tespit edildi. 2018 yılında Aksaray Belediyesi Meclisinde bu alana yapılan kaçak yapılar hakkında yıkım kararı çıkartılmış ve bir kısmı yıkılmıştı.

Pandemide Yıkım Ertelendi

Uyanık Belediyeden emekli memur yerel seçimlerin girmesi ile birlikte yeniden devlete ait olan araziyi farklı fiyatlarla yeni alıcılarına satarak, İmar Barış'ı affı üzerinden yaptığı evraklarla devlete ait olan araziyi satmaya devam etmesi üzerine yine birçok kaçak yapı bu bölgede göze çarpmaya başladı. Aksaray Belediyesi Meclisinde devlete ait olan araziye kaçak bir şekilde yapılan 48 adet bağ ve hobi evini yıkmak için karar almış ama yaşanılan pandemi sürecinden dolayı bugüne kadar uygulanmamıştı.

“Sorumlular Hakkında Ne İşlem Yapılacak”

Bugün Aksaray Belediyesi İmar ve Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler devlete ait arazilere usulsüz bir şekilde yapılmış kaçak yapıları yıkmaya başladı. Öte yandan eski bir Belediye Memuru emeklisi olan şahsın böyle fütursuzca devlete ait araziyi parsel parsel satması ile alakalı yetkililerin nasıl bir işlem başlatacağı merak konusu oldu. Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı