Aksaray Çiftçisinin Tohumu Beş Yıldızlı Tesisten

 Hububat harmanının bitmesi ile birlikte çiftçide yeni ekim sezonu telaşı başladı. Harmanı kaldıran çiftçi ekimin en önemli unsurlarından biri olan tohumluk ihtiyacını bir kenara ayırdı.

Aksaray Çiftçisinin Tohumu Beş Yıldızlı Tesisten

Hububatta verim ve kalitenin oluşmasında en önemli etkiye sahip olan temiz, kaliteli, ilaçlanmış tohum Aksaray çiftçisinin tercihi ile İç Anadolu’nun en kapsamlı tohum eleme tesisinde işlem görüyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak “Çok şükür hasadımız bitti. Çiftçimiz hasadını bitirir bitirmez yeni ekim sezonunun hazırlığına başladı. Şunu belirtmek isterim ki çiftçimize ilk önerimiz sertifikalı tohum kullanması olacaktır. Ancak artan maliyetler karşısında çiftçimiz tohumluk ihtiyacını kendi tohumundan karşılama yoluna gitmektedir.

Bu kapsamda Ziraat Odası olarak tohum eleme tesisimize gelen tohumlukların hiç el değmeden elenerek, renk ayırımı yapılarak, hafif taneleri ve cılız tohumları ayrılarak, ilaçlanarak ve torbalanıp işçiler tarafından aracına istif edilerek hazırlanması sağlayıp, sertifikalı tohuma yakın temizlikte tohumu çiftçimize sunuyoruz. İç Anadolu’da sadece çiftçiye özel olarak kurulmuş beş yıldızlı tesis diyebiliriz” dedi.Haber: Harun Atalay

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı