Aksaray Bu İddiaları Konuşuyor!

 Vali Yardımcılarına Neler Oluyor

Aksaray Bu İddiaları Konuşuyor!

Çek Senet Tahsilatı Suç Örgütü Üyelerine İmtiyaz Sağlama İddiaları Aksaray’ı Ayaklandırdı

 

Anadolu’nun en güzel kentlerinden biri olan Aksaray’ımızda bazı vali yardımcılarının Kent’e yakışmayan hal ve hareketlerde bulunduğu iddiaları kent gündemini sarstı. İlk olayda Aksaray’da uzun yıllardır görev yapan bir Vali Yardımcısı’nın görevini kötüye kullandığı ve aralarında alacak verecek meselesi bulunan kişilere aracılık yaptığı iddia edildi. İkinci olayda ise başka bir Vali Yardımcısı’nın bir Başhekim yardımcısını özel bir sebepten dolayı keyfi olarak gözaltına aldırdığı iddiaları ortaya atıldı.

“ALACAK VERECEK MESELESİNDE AYAK OYUNLARI YAPTI”

İlk olayda Aksaray Hali’nde kabzımal olarak meyve sebze ticareti yapan Kenan Baydar 105 bin liralık alacağı için müşterisini icraya verince Vali Yardımcısı Şahin Bayhan’ın kendisini odasına çağırdığı ve aracılık etmeyi teklif ettiğini iddia etti.

Baydar, Bayhan’ın süreçte kendisini “Bu iş kötüye varacak” diyerek tehdit ettiğini söyledi. Kenan Baydar’ın iddialarına göre Aksaray Adana yolu üzerinde lokanta sahibi olan Seyhan Z. Baydar’dan yaptığı alışverişten doğan 105 bin lira borç karşılığı senet ve çek verdi.

Baydar senet ve çekin süresi geçmesine rağmen alacağını tahsil edemeyince Seyhan Z. hakkında icra takibi başlattı. Baydar “ Alacağım karşılığında verilen evraklarla tahsilat yapamayınca kanuni yoldan tahsil edebilmek için icraya verdim” dedi.

“Ne Olduysa İcra İşlemlerinden Sonra Oldu”

Yasal süreci başlattıktan sonra olayların geliştiğini söyleyen Baydar “Ben haciz işlemlerine başlayınca bir gün beni isminin Şahin Bayhan olduğunu öğrendiğim, Aksaray Vali Yardımcısı olduğunu söyleyen bir telefon aldım. Beni arayan kişi alacağım olan Seyhan Z. adına aradığını, görüşmek istediğini söyledi. Beni makamına davet etti. Ben de bir arkadaşım ile bir gün sonra makamına gittim. Vali Yardımcısı Şahin Bayhan makamında bana alacağım olan Seyhan Z.’yi tanıdığını söyleyerek ‘Aranızdaki alacak konusunu halledelim’ dedi. Ben de kendisine ‘Sayın Valim nasıl halledeceğiz?’ dedim. O da alacağım olan kişinin bana yeniden evrak vermesin, kabul etmemi istedi. Ben yanıt olarak ‘Sayın Valim zaten evrakları ödemiyor’ dedim. Vali Bey “Halledelim bu işi” deyince kendisinin kefil olması halinde Seyhan Z’nin yeni evrakını kabul edeceğimi dile getirdim” dedi.

“Kefil Olmam”

Bu yanıt üzerine Vali Yardımcısı Bayhan’ın kefil olmayacağını söylediğini belirten Baydar “Sayın Vali Yardımcısı ‘Ben böyle b.k işe girmem’ dedi. Ben de buna karşılık ‘Sayın Valim siz zaten bu işe girmişsiniz. Beni arayarak buraya alacağım olan kişinin bana yeniden evrak vermesini istiyorsunuz dedim ve ayrıldım” diye konuştu.

“Bana Kumpas Mı Kuruyorsunuz?”

Baydar görüşmenin ardından Vali Yardımcısı Bayhan’ın kendisini tekrar aradığını belirterek “Bu görüşmenin ardından birkaç ay sonra Vali Yardımcısı Şahin Bayhan yeniden beni aradı. Bana telefonda ‘Alacağın olan Seyhan Z’nin evraklarını avukattan çek, gel. Benden paranı ve çekini al dedi. Ben de Avukatımla görüştüm, alacağımı almadan hacizleri kaldırmadım. Vali Yardımcısı’nın makamına gittim. Kendisine bana ödeyeceği para ve çekleri sordum. Kendisi de bana ‘Para falan yok’ dedi. Ben de ‘Sayın Valim sizler bana kumpas mı kuruyorsunuz? Ben sizin ödeme sözünüze inanıp hacizleri kaldırsam ne olacaktı? Diye sordum ve makamından ayrıldım” dedi.

“Yetkililerden Yardım İstiyorum”

Alacağını tahsil edemeyen Baydar Vali Yardımcısı Bayhan’ın kendisini daha sonra birkaç kez daha aradığını ancak kendisinin bu aramalara yanıt vermediğini anlattı. Baydar “Ben ilimizde ekmeğimi zor şartlar altında kazanıyorum. Hiç kimseden çekincem yok. Alacaklı olduğum kişinin borcunu ödemek yerine Vali Yardımcısı ile iş birliği yaparak beni alacağımdan vazgeçirmeye çalışmasına ve ödeyeceğiz diyerek çeşitli ayak oyunları yapmaya başlamalarına çok üzüldü. Bir vali yardımcısı makamını kullanarak tanıdığı bir kişinin borcuna alacağına nasıl müdahil olur? Yetkililerden bu konuda yardımcı olmalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Yine Bir Vali Yardımcısı yine bir Skandal

Kentte yaşandığı iddia edilen bir diğer skandal ise bir süre önce Aksaray Devlet Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı görevini sürdüren Fatih K.’nın işe gelmemesi üzerine ortaya çıktı. İlginç skandalda Fatih K. ile Vali Yardımcısı G.K. arasında sert bir tartışma çıktığı, Vali Yardımcısı G.K.’nın alkollüyken Fatih K.’ya hakarette bulunduğu ve tehdit ettiği, F.K.’nın de karşılık vermesi üzerine Vali Yardımcısı G.K’nın Başhekim Yardımcısı’nı gözaltına aldırdığı iddia edildi.

Suç Örgütüne İmtiyaz İstedi İddiası

Ayrıca Vali Yardımcısı G.K.’nın geçtiğimiz hafta içinde ilimizde bir kafede yaşanan silahla yarama kavgasından sonra izinli olmasına rağmen ‘Haklarında Suç Örgütü Kurma’ iddiasıyla devam eden davası bulunan kişiler için kurumları arayarak, imtiyaz sağlanmasını istediği de iddia edildi. G.K’nın başta hastane olmak üzere ilgili kamu kuruluşları yetkililerini arayarak bu şahıslara ayrıcalıklı davranılması konusunda emirler yağdırdığı iddiası da gündeme getirildi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı