Aksaray Belediyesi Uyardı: Aman Bu Tuzağa Düşmeyin!

Aksaray Belediyesinden arayarak kendisini özel kalem müdürü gibi tanıtan dolandırıcı şebekesi yine hortladı.

Aksaray Belediyesi Uyardı: Aman Bu Tuzağa Düşmeyin!

Erken fark eden Aksaray Belediyesi dolandırıcılardan şikâyetçi oldu.

Aksaray’da Ramazan Ayı’nın ruhani duygularından faydalanmak isteyen telefon dolandırıcıları yine boş durmadı. Yardımseverleri ve iş insanlarını hedef alan telefon dolandırıcıları geçen hafta içerisinde Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’ndeki birçok işadamı ve hayırseveri arayıp Belediyeden arıyormuş süsü vererek yardım talebinde bulundu. Dolandırıcılar aradıkları iş insanlarına Belediye Özel Kalem Müdürlüğünden aradıklarını söyleyerek “Ben Aksaray Belediyesi Özel Kalem Müdürü. Malum Ramazan’dayız. Bu yıl Koronavirüsten dolayı iftar çadırları kuramadık ve vatandaşlarımıza yardım paketleri ulaştırıyoruz. Sizi ilgili Belediye Başkan Yardımcısına aktarıyoruz” şeklinde yalan söyledi. Daha önceki yıllarda da benzer girişimlerden mağdur olan bazı iş insanları bu yıl tuzağa düşmedi.

Aynı Tezgâh Kuruldu, Belediye Uyardı

Edinilen bilgiye göre telefon dolandırıcıları yaptıkları aramalarda “Aksaray Belediyesi olarak bu zorlu süreçte vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizi belediye başkan yardımcımıza aktarıyorum” diyerek bir başka dolandırıcıya aktardı. Kendisini Belediye Başkan Yardımcısı gibi tanıtan telefondaki dolandırıcı “Malum Koronavirüs deneniyle iftar çadırı kuramıyoruz. Size vereceğimiz IBAN numarasına 5 ile 15.000 TL arasında ya da gönlünüzden ne kopuyorsa gönderirseniz hayır işlemiş olursunuz” sözleriyle ikna etmeye çalıştı. Geçmiş yıllarda da bu tür dolandırıcıların zaman zaman bu tür eylemleri yaptığını bilen iş adamları konuyu Aksaray Belediyesine ileterek teyit almak isteyince dolandırıcıların foyası ortaya çıktı.

Aksaray Belediyesi Özel Kalemi ve ilgili Başkan Yardımcıları böyle bir telefon görüşmesinin olmadığı ve bu tür telefon dolandırıcılarına dikkat edilmesi gerektiği konusunda işadamlarını ve hayırseverleri uyardı. Aksaray Belediyesinin bu dolandırıcılar hakkında Aksaray Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu da gelen haberler arasında yer aldı.

Harun Atalay’ın Özel Haberi

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı