Adaylar Sandık Başında

 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri bugün Aksaray’da da gerçekleşti. Aksaray Merkez’de aday olan AK Partili Evren Dinçer, MHP’li Sefer Alkan ve İYİ Partili Özhan Türemiş oyunu kullandı.

Adaylar Sandık Başında

İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş Mahalli İdareler Seçimleri için oyunu Büyük Bölcek Mahallesi Hacı Cevriye Ünsal Ortaokulu’nda kullandı. 2058 numaralı sandıkta eşiyle birlikte oyunu kullanan Türemiş sandık görevlileri ve vatandaşlarla tek tek tokalaştı. 

Başsağlığı Diledi

Türemiş oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada “Bugün şehidimiz var. Vatanımızın ve Aksaray’ımızın başı sağolsun. Şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm Vatanımıza başsağlığı diliyorum” dedi. “Seçimin sonucu ne olursa olsun Aksaray halkının verdiği her kararın başımızın üstünde yeri vardır” diyen Özhan Türemiş “Seviyeli ve güzel bir seçim süreci geçirdik. Hakkımızda hayırlısı neyse Mevlam onu nasip etsin. Bir kez daha Aziz Şehidimiz’e Allah'tan rahmet ailesine ve Aksarayımza başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Adayı Evren Dinçer de eşi ve teşkilatıyla birlikte oy kullandı. Dinçer Zafer İlkokulu’nda sandık başına gitti. MHP’li Sefer alkan ise  Gazi İlkokulunda oyunu teşkilat ve oğlu ile birlikte kullandı.

Kutlama Yapılmayacak

Aksaray’ın Afrin Şehidi Mustafa Ergen için duyduğu üzüntüyü dile getiren başkanlar ve teşkilatlar ortak karar alarak, seçimi hangi parti kazanırsa kazansın kutlama yapılmayacağını bildirdi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı