99 Yıllık Destan

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 99. yıldönümü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan, “Ay Yıldızlı bayrağımızın altında Türkiye Cumhuriyetinin bütün olarak sonsuza kadar varlığını devam ettireceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

99 Yıllık Destan

 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, düşman işgaline karşı Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere 99 yıl önce Samsun’a çıktı. Atatürk, özgürlük meşalesini yaktığı günü, Cumhuriyet’i emanet ettiği gençlere özel bayram olarak seçti. 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Atatürk anıtına çelenk sunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini Anadolu’dan başlattığını, bugün bu meşalenin elden ele gönülden gönüle dolaşmasının 99. Yıldönümü olduğunu hatırlatan Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü Cüneyt Alkan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkıp İstiklal Mücadelemizi ateşleyişini temsil eden 19 Mayıs, aynı zamanda bir milletin yeniden diriliş destanın da sarsılmaz bir hatırasıdır” dedi.

Devletimiz Sonsuza Kadar Var Olacaktır

Sevgi, saygı hoşgörü ortamı içerisinde üstesinden gelinemeyecek hiçbir sorun olmadığının unutulmaması gerektiğini söyleyen Alkan, “Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı ve tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek, hiçbir kimsenin hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun huzur ve güvenliğimizi bozmasına izin vermeyeceğiz. Sevgili gençler, Ay Yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkân sağlayan demokratik ve sosyal devleti olan bir tek Türkiye Cumhuriyetidir. Tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olan devletimiz gelebilecek saldırılara karşı, genel değerleri korumaya sonuna kadar vardır. Bu durumu sonsuza kadar devam ettireceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canını vermiş aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz” diye konuştu. Halk oyunları gösterisi, öğrencilerin şiirler okuduğu tören, mehter takımı gösterisi, kültürel etkinlikler sergi gezisi, Aksaray Gençlik Hizmetleri Spor kulüpleri ve sporcuları çeşitli spor dallarında gösteriler, ödül töreni ve gençlik yürüyüşü ile son buldu. Törene, Vali Aykut Pekmez, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfullah Sarıgül, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Belediye Başkan yardımcısı Süleyman Canbulut, STK temsilcileri, öğrenci velileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Haber: Ziya Koçak

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon