75 Kişilik Girişimcilik Kursu Başlıyor

 2019 yılının ilk haftalarında girişimcilik kursları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 600 girişimci adayı başarılı eğitim programlarının ardından işyerlerini açarak çalışma hayatı içerisinde girişimci olarak yerlerini aldı.  2019 yılında da girişimci sayısını artırmak için Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası iş birlikteliğinde 75 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolüne imza atıldı. Müracaatlar bizzat girişimciler tarafından İŞKUR'da 13 Ocak'a kadar devam edecek.

75 Kişilik Girişimcilik Kursu Başlıyor

Son Müracaat Tarihi 13 Ocak 2019

Konuyla ilgili yapılan açıklamada "Son müracaat tarihi 13 Ocak 2019 olup müracaat edeceklerin bizzat İŞKUR'a müracaatı ve e-devlet şifresi ile KOSGEB üzerinden işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu 21 ve 24 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecektir.

2019 yılının ilk haftalarında girişimcilik kursları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 600 girişimci adayı başarılı eğitim programlarının ardından işyerlerini açarak çalışma hayatı içerisinde girişimci olarak yerlerini aldılar.

2018 Yılında 100 Engelli Ve Eski Hükümlü Kendi İşinin Patronu Oldu

Geçtiğimiz aylarda düzenlemiş olduğumuz girişimcilik kurslarında 100 engelli ve eski hükümlü vatandaşımız iş projelerini bizlere teslim ederek 2018 yılında yeni girişimciler olarak kendiişlerinin patronu oldular. Değişik mesleklerden kendiişlerini kurarak 50 bin TL'ye kadar hibe desteğinden yararlandılar. Bunun dışında da bu sertifikayı alan yüzlerce vatandaşımız kendi işini kurarak kendiişlerinin patronu oldular temennimiz işgücü piyasası içerisinde artık gençlerimizin iş arayan değil işveren gençler olmasını sağlamaktır.

“İlimizi Yeni Girişimciler İle Buluşturmak İstiyoruz”

21-24 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin, 25’er kişilik gruplar halinde, günde 8 saat olmak üzere toplam 4 gün süreceğini, 18 yaşını doldurmuş herkesin katılabileceğini, eğitim giderlerinin İŞKUR tarafından karşılanacağını ve kursa katılanlara (emekliler, çalışanlar vb. hariç) günlük 20 TL. Cep harçlığı ödeneceğini, genel sağlık sigortası kapsamında primlerinin yatırılacağını söyledi.Eğitimde girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimci kavramı ve tecrübe paylaşımı, işletme kavramı, işletme fonksiyonları, türleri, kuruluş şekilleri, mali ve hukuki sorumluluklar, iş planı, kavramı ve öğeleri, iş modeli, iş planına yönelik atölye çalışmaları yer alacak.Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen Ticaret ve Sanayi Odasına, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne, KOSGEB'e teşekkür ederiz.

İŞKUR Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon