6 Aylık Faili Meçhul Cinayeti Jandarma Ekipleri Çözdü

Aksaray’da yaklaşık 6 ay önce Pörnekler Köyü’nde meydana gelen bir çobanın öldürüldüğü faili meçhul cinayeti, jandarma ekipleri titiz ve başarılı çalışmaların ardından olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli adliyeye sevk edildi.

6 Aylık Faili Meçhul Cinayeti Jandarma Ekipleri Çözdü

 Olayın Geçmişi; 22 Mart tarihinde Merkez Pörnekler Köyü sınırında meydana geldi. Alınan bilgilere göre Uğur Çöl (22) isimli çobanın öldürülerek araziye atılmasının ardından jandarma ekipleri olay ile ilgili soruşturma başlattı. Olay yerinde titiz çalışmalar yapan Aksaray Jandarma Merkez Karakol Komutanlığı ekipleri buldukları her bulguyu titizlikle inceledi. Jandarma ekipleri olay yerinde buldukları sigara izmaritinden ve GPS araştırmaları sonucunda HTS raporları ile olayı aydınlatmaya başladı.

Olayla İlgili Şüpheliler Gözaltına Alındı

Aksaray Jandarma İl Komutanlığı Merkez Karakol Ekipleri cinayeti çözmek için yoğun çalışma temposuna başladı. En küçük ayrıntıyı bile gözden kaçırmayan Jandarma ekipleri elde ettikleri veriler ile İ.K (28) isimli şahsı gözaltına aldı. Şahsın olay günü giydiği kirli elbiseyi incelemeye alan Jandarma ekipleri elbiseyi kriminal laboratuvara gönderirken, aynı zaman da birinci şüpheli İ.K’ya ait HTS raporlarını inceledi. Sorguya alınan İ.K ile öldürülen çoban Uğur Çöl arasında daha önce husumet olduğu ilgisine ulaştı.

Jandarma’nın Çalışmalarından Sürekli Bilgi Aldı

Olayın ardından İstanbul’a giden S.K’nın köydeki yakınlarını arayarak Jandarma ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler almaya devam ettiği tespit edildi. Jandarma ekipleri bu detayı da gözden kaçırmayarak, S.K’nın kullandığı cep telefonunun da HTS raporlarını istedi. Alınan HTS raporları sonucunda olay günü S.K’nın Pörnekler Köyü’nde olduğunun tespit edilmesinin ardından ifadesi alındı. S.K’nın ifadesinde olaydan birkaç gün önce geç saatlerde Uğur Çöl’ü korkutmak amaçlı av tüfeği ile havaya ateş ettiğini itiraf ettiği öğrenildi.

Adliyeye Sevk Edildiler

Cinayet zanlısı 2 şüpheli Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Karakolda işlemleri tamamlanan 2 şüpheli hastane de yapılan sağlık kontrollerinin ardından olayda kullanıldığı iddia edilen tüfek ile birlikte adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon