50 Kişilik Girişimcilik Kursu Başlıyor

 2019 yılının ilk ayında girişimcilik kursları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 765 girişimci adayı başarılı eğitim programlarının ardından işyerlerini açarak çalışma hayatı içerisinde girişimci olarak yerlerini aldı. 2019 yılında da girişimci sayısını artırmak için Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Aksaray Ticaret Borsası iş birlikteliğinde 50 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolüne imza atıldı.

50 Kişilik Girişimcilik Kursu Başlıyor

Ticaret Borsası, KOSGEB, İŞKUR, Kadın Girişimciler Kurulu, Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, İş’te Kadın Güç’te Kadın Derneği ve Engelli Anneler Derneği işbirliğinde gerçekleştirilecek olan “Girişimcilik Kursları” devam ediyor. Genç girişimciler tarafından yoğun ilgi gören Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri girişimcilerden gelen talep üzerine ihtiyaç doğrultusunda 50 kişilik girişimcilik kursu açılıyor. Müracaatlar bizzat girişimciler tarafından İŞKUR 'da gerçekleşiyor.

Son Müracaat Tarihi 7 Şubat 2019

Son müracaat tarihi 7 Şubat 2019 olup, müracaat edeceklerin bizzat İŞKUR 'a müracaatı ve E-Devlet şifresi ile KOSGEB üzerinden işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu iki grup halinde 14 - 17 Şubat, 18 - 21 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecektir. İl ve ilçelerinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alan ve kendi işyerlerini açan girişimcilerin başarılı performansları genç girişimci adayları açısından girişimcilik kurslarının tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

İstihdamda Daha Fazla Kadın Eli Protokolü

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş ve Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök tarafından 75 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu protokolü imzalandı. İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş konuşmasında “Bilhassa Ticaret Borsası iş birlikteliği içerisinde düzenlemiş olduğumuz bu kurslarımıza dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan kendi işinin patronu olmak isteyen gençlerimiz, kadınlarımız ve engelli vatandaşlarımıza öncelik verme arzusundayız. Sayın Valimiz Ali Mantı’nın himayelerinde Ticaret Borsasında İŞKUR, Ticaret Borsası, Kadın Dernekleri ve Platformları ile işbirliği içerisinde “İstihdamda Daha Fazla Kadın Eli Protokolü” imzalandı. Bu protokol çerçevesinde bugün bilhassa Aksaray genelinde girişimci kadın adaylarımıza ulaşmak istiyoruz. Hedefimiz iş arayan değil, işveren girişimciler olarak çalışma hayatı içerisinde yer almalarıdır. Bilindiği üzere ilimiz kadın istihdamında 4. sırada yer almaktadır. Bilhassa bir önceki yıla göre %73,27’lik bir artış kadın istihdamında sağlanmıştır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'ın talimatları ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk öncülüğünde ulusal istihdam stratejik hedefleri doğrultusunda kadının işgücüne katılma oranı %41 'e çıkarma hedefimiz bulunmaktadır.

Aktif İşgücü Programlarının önemli bir kısmını kadınlar oluşturmaktadır. 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan gençlerimize ve kadınlarımıza yönelik pozitif ayrımcılık gerçekleşecektir” dedi.İŞKUR Basın

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı