5 Bin Kişi Mahalle İftar Sofrasında Buluştu

 Aksaray Belediyesinin geleneksel mahalle iftarında 5 bin kişi iftar sofrasında buluştu. Mahalle kültürünü yansıtan iftar programına katılan mahalle sakinleri, hep birlikte iftar yapmanın sevincini paylaştı.

5 Bin Kişi Mahalle İftar Sofrasında Buluştu

Ramazan Boyunca farklı mahallerde ‘Mahalle İftarları’ programı düzenleyen Aksaray Belediyesi, Hamidiye, Zincirli, Meydan, Dere, Sofular, Muhsin Çelebi, Çerdiğin ve Hacı Hasanlı Mahallesi sakinlerini aynı iftar sofrasında bir araya getirdi.

Aksaray Lisesi bahçesinde yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı mahalle iftarına katılan Belediye Başkanı Evren Dinçer, iftar saati öncesinde mahalle sakinleriyle selamlaştı.

"Vatandaşımızla Buluşuyoruz"

Mahalle iftarları ile birlik ve beraberlik duygularının yoğun bir biçimde yaşandığını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer,  “Mübarek Ramazan-ı Şerifi idrak ederken şehrin birçok noktasında yaptığımız mahalle iftarlarımızda vatandaşlarımızla aynı iftar masasına oturma fırsatı buluyoruz” ifadelerini kullandı.

"Muhabbet Ayı"

“Ramazan-ı Şerif ibadet ayı olduğu kadar muhabbet ayıdır” diyen Başkan Dinçer, “Ramazan- Şerif ayı kardeşlik bağlarımızın yeniden tesis edilmesi için Rabbimizin bizlere sunmuş olduğu bir nimettir. Allah’a hamd olsun ki ülkemizde ve şehrimizde Ramazan-ı Şerif dolu dolu idrak ediliyor.

Bizlerin kucaklaşması için bir vesile oluyor. Bizde bu fırsatları değerlendirerek neredeyse her iftarımızı şehrimizin farklı noktalarında vatandaşlarımızla birlikte yapmaya çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle ben şimdiden yaklaşan mübarek Kadir gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Davetimize icabet edip iftar soframıza konuk olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.

İftar programı sonrasında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Dinçer, iftara katılan mahalle sakinlerine teşekkür etti. Belediye Basın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı