350 Milyon Liralık Proje, Aksaray’a Vizyon Katacak  

ŞEHRE GÜZEL BİR HİZMET DAHA KAZANDIRILIYOR

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, belediye toplantı salonunda bir araya gelerek yeni Borsa Binası arkasında 600 dönümlük alana yapılacak olan 350 milyon liralık Canlı Hayvan Borsası ve Besicilik Tesisi Projesi hakkında istişarede bulundu.

350 Milyon Liralık Proje, Aksaray’a Vizyon Katacak

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Borsa Başkanı Hamit Özkök, Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri, Naci Duman, Mahmut Aktürk, Genel Sekreter Ramazan Etlik ve Kasaplar Odası Başkanı Kani Yerli’nin katıldığı istişare toplantısında Aksaray’a vizyon katacak proje hakkında önemli kararlar alındı.

“350 Milyon Liralık Proje”

Yaklaşık 60 bin hayvan kapasiteli tesis, tamamlandığında her biri 300 ile 500 arası hayvanı bünyesinde barındıracak 150 işletmeye ev sahipliği yapacak. Son derece teknolojik imkânlarla hayvan yetiştiriciliğine imkân tanıyacak tesis, daha modern ve büyük çaplı hayvancılık işletmelerinin kurulması öngörecek. Tabanı ızgaralı olacak tesiste hayvan dışkıları bir kanala yönlendirilecek ve buradan oluşacak gazın yakılmasıyla enerji üretilecek.

Hayvan başına alınan verim en üst seviyeye çıkarılacak. Giderlerin kontrol altına alınacağı ve gübresinden enerji üretilecek olan tesis sayesinde Aksaray 100 bin ton kapasite ile Türkiye'nin kırmızı et ihtiyacının yüzde 10'unu karşılayacak. Belediye Basın

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı