28 Şüpheli ’Den 10’u Cezaevine Konuldu

Fetö Şüphelileri Cezaevinde

28 Şüpheli ’Den 10’u Cezaevine Konuldu

Aksaray Merkezli Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasıyla (FETÖ/PDY) bağlantısı olduğu iddiasıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan kişilere yönelik 27 Şubat günü 16 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda şüpheli 36 kişiden 28’i gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan şahısların işlemleri tamamlanarak 18’i adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağıyla serbest bırakılırken, 10 şüpheli de çeşitli cezaevlerine gönderildi.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu belirlenen ve aralarında örgüte yakın şirketlerin çalışanlarının da bulunduğu 36 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarması ardından Aksaray, Ankara, İstanbul, Konya, Afyonkarahisar, Erzincan, Elazığ, Şanlıurfa, Siirt, Antalya, Isparta, Niğde, Kırşehir, Uşak, Kahramanmaraş ve Kocaeli'de belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyerek 28 kişiyi gözaltına aldı.

Operasyonda, öğretmen, müteahhit ve işçilerin bulunduğu 28 kişi gözaltına alınırken 8 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürdürüldü. Gözaltı işlemlerinin ardından KOM Şube’den yapılan açıklamada 28 kişiden 18’inin yurtdışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı ifade edilirken 10 kişinin ise tutuklanarak cezaevine yollandığı bildirildi. Firari olan 8 şahıs için ise arama çalışmaları devam ediyor. Haber: Bayram Aksu

 

banner487

banner487