2019 Yılı İlk İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı   

 İl Koordinasyon Kurulu 2019 Yılı 1. Dönem toplantısı Vali Ali Mantı başkanlığında İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda yatırımcı kurumların bölge ve il müdürlükleri tarafından Aksaray’da yürütülen proje ve yatırımların son durumları değerlendirildi.

2019 Yılı İlk İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından kamu kurum ve kuruluşları müdürleri 2018 yılı içerisinde tamamlanan projeleri ve 2019 yılı bütçelerini dile getirdi.

Vali Ali Mantı yaptığı açıklamasında kurumların 2018 yılında hedeflenen programlarının büyük kısmını gerçekleştirdiğini söyledi. Kurumların 2019 yılında da ayrılan ödenekler nispetinde planlanan programlarını en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışacaklarını belirten Vali Ali Mantı:   “2019 yılı,  başta Aksaray olmak üzere memleketimize, milletimize hayırlar getirmesini diliyor, yapılacak hizmetlerin topluma hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Toplantıda daha sonra yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge ve il müdürleri tarafından Aksaray’da yürütülen proje ve yatırımların son durumu hakkında bilgiler verilerek kurul üyeleri bilgilendirildi.

“904 Bin Turist Geldi”

Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Doğan İl Koordinasyon toplantısında yaptığı konuşmada, “2018 yılı içerisinde Aksaray turistik alanları Türkiye’de en çok turist alan 2’inci il ünvanına ulaşmıştır. 2018 yılı Aksaray Turizmi açısından hareketli olması Aksaray’ın tanıtımı ve reklamı açısından da önemli yer tutmuştur. Aksaray’a 2018 yılında 904 bin turist gelmiştir. 2019 yılı içerisinde Kültür Turizm Müdürlüğü olarak 3 projemiz vardır. Bununla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir” ifadesine yer verdi. Toplantıya Vali Ali Mantı, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile kurumların bölge ve il müdürleri katıldı.  Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon