2 Kardeş Tek Takımda Göz Dolduruyor

Aksaray Amatör Kümede playoff mücadelesi veren Eğitimspor’un başarılı 2 oyuncusu Doğuş ve Mertcan Coşkun kardeşler göz dolduruyor.

2 Kardeş Tek Takımda Göz Dolduruyor

 Aksaray’ın en eski futbol tarihine sahip olan Eğitimspor bu sezonda da playoff grubunda mücadele etme hakkını kazandı. Yıllarca Aksaray futboluna öncülük eden ve bünyesinde yüzlerce sporcuyu barındıran Eğitimspor bu sezon 2 kardeşi kadrosuna kattı. Doğuş ve Mertcan Coşkun’u kadrosunda barındıran Teknik Direktör Ertümen Buğday, 2 kardeşin azmini ve göz dolduran başarısını anlattı. Buğday, “Doğuş ve Mertcan benim görev yaptığım okulda öğrenciyken, okul takımına dâhil ettik. Kısa sürede uzun soluklu yol gideceklerini bana ve diğer arkadaşlarımıza kanıtlayan 2 kardeşi Eğitimspor bünyesinde futbola kazandırmak istedim.

Efendilikleri ve takım arkadaşlarına uyumları fazla uzun sürmedi. Bir sezon boyunca antrenmanlara eksiksiz katıldılar. Maçları kaçırmadan kadroda yerlerini aldılar. Doğuş kalesinde güven vermeye başlarken, kardeşi Mertcan sol bekte pozisyon doğuran gücümüz oldu. Takıma yeni gelene de eskide kalanlara da saygı duyan 2 kardeş şuan Aksaray futbolunda göz doldurmaya devam ediyor” dedi.

Doğuş Kalesinde Güven Veriyor

Eğitimspor’u takip eden sporseverlerin ve spor adamlarının izlenimleri, Doğuş Coşkun’un kalesinde güven verdiğini doğruluyor. Çıktığı maçlar ve antrenmanlarda gösterdiği azimli çalışmalar hırsını da ortaya koyuyor. Takım arkadaşlarıyla uyum içerisinde futbolunu sergileyen Doğuş Coşkun geleceğine ışık tutuyor. Doğuş Coşkun, “Okul takımında bize emek veren Ertümen hocamızın daveti üzerine kardeşimle birlikte takıma davet edildik. Futbolu bu takımda daha çok sevdik ve daha çok gayret gösterdik. Hedefimiz ileriye dönük adımlar atmak” diye konuştu.

Mertcan Bu Takımın Hücum Eri

Her takımın kanat ve bek oyuncularına hemen hemen ihtiyacı olduğu gibi Eğitimspor’unda bek oyuncusuna ihtiyacı vardı. Mertcan’ı okul takımında getiren Ertümen Hoca takımının sol bekini Mertcan ile güçlendirdi. Geleceğine emin adımlarla ilerleyen Mertcan, “Okul takımında bizleri beğenerek takımına davet eden Ertümen hocam bize imkânlar tanıdı.

Bizlerde verilen imkân ve emekleri boşa çıkarmadık. Çıkarmamaya da devam ediyoruz. Geleceğimize ışık tutarak hırs ve azimle çalışıyoruz. İnşallah kardeşimle birlikte nice başarı dolu yıllarımız olur” ifadesini kullandı. Özel Haber: Yavuz Akkan

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X