190 Acemi Kasap Hastanelik Oldu

 Kurban Bayramı’nın ilk gününde vatandaşlar, bayram namazının ardından, kurban kesip dini vecibelerini yerine getirmek için belediyelerin belirlediği kurban kesim alanlarına gitti.

190 Acemi Kasap Hastanelik Oldu

Bazı vatandaşlar ise evlerinin bahçesinde ya da arazilerde kurbanlarını kesti. Bu yıl, geçen yıllara nazaran sokakta kesimin pek yapılmadığı görüldü. Vatandaşlar, bayram öncesi aldıkları büyük ve küçükbaş hayvanları, ya belediyenin belirlediği kasaplara kestirdi, ya da kendileri kesti.

Bu yıl kurban kesimi sırasında yine bildik görüntüler yaşandı. Kurbanlıkları keserken ilimizde 190 Acemi kasap kurbanlıklarını keserken çeşitli yerlerinden yaralanarak Aksaray Eğitim Araştırma Hastanenesin acil servine gelerek tedavi altına alındı.

Aksaray Eğitim araştırma hastanesinde ayakta tedavi altına alınan acemi kasaplar taburcu edilirken bu yıl acemi kasapların sayısında artış gözlendi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon