15 Temmuz İçin Resmi Program Açıklandı

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle Aksaray Valiliği anma programı hazırladı.

15 Temmuz İçin Resmi Program Açıklandı

Valilikten yapılan bilgilendirmede program Aksaray Şehitliğinde yapılacak tören ile başlayacak. Aksaray Şehitliği’nde Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua edilmesinin ardından Ulu Cami’de öğle namazını müteakip şehitlerin ruhu için Hatim-i şerif duasının edilmesiyle devam edecek etkinliklerde akşam saatlerinde 15 Temmuz Milli İrade Meydanındaki Kutlama Programına geçilecek. Akşam yapılacak kutlama programında Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer ile milletvekilleri konuşma gerçekleştirecek. Program 16 Temmuz gecesi ve sabah namazı öncesi sela okunması ile sona erecek.

Tam Program İse Şöyle;

15 Temmuz 2020 Çarşamba Günü

12.45 Aksaray Şehitliğinde hazır bulunulması,

13.00 Çelenklerin sunulması (Valilik- Belediye Başkanlığı), Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, Bayrakların göndere çekilmesi,  Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Dua edilmesi.

13.30 Ulu Camide öğle namazına müteakip Şehitlerimizin ruhu için okunan Hatim-i şerif duasının edilmesi.

20.00 15 Temmuz Milli İrade Meydanındaki Kutlama Programı

Protokol konuşmaları; Belediye Başkanı Evren Dinçer, Milletvekilleri, Vali Hamza Aydoğdu ve LED ekrandan 15 Temmuz temalı fotoğraf ve film gösterimi.

16 Temmuz 2019 Perşembe Günü

00.13 Tüm Camilerimizden sela okunması, Dua edilmesi,

04.30 Sabah Namazından önce tüm camilerden okunacak sela ile program sona erecektir.

Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı