104 YILLIK ZAFERE COŞKULU KUTLAMA

 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıldönümü dolayısıyla ilimiz siyasetçileri kutlama mesajları yayınladı.

104 YILLIK ZAFERE COŞKULU KUTLAMA

104 YILLIK ZAFERE COŞKULU KUTLAMA

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıldönümü dolayısıyla ilimiz siyasetçileri kutlama mesajları yayınladı.

Tüm Türkiye’de coşku ile kutlanan ve anılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Türk tarihi içn öneminin ayrıntılarıyla işlendiği mesajlar Türk’ün yurduna göz dikenlerin 104 yıl önce yaşadığı hezimete dikkat çekildi.

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy yayınladığı mesajında; “Çanakkale’de milletimizin kazandığı bu zafer, bir milletin birlik ve beraberlik içerisinde vatan toprağına karşı duyulan bağlılığın ve inancın o yüksek ruh halinde bir vücut olmasıdır. 18 Mart Çanakkale Zaferi, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanıdır. Bu zaferle milletimiz; bağımsızlığını, onurunu, vatanını ve bayrağını korumak için neler yapabileceğini bütün cihana bir kez daha göstermiştir. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, etnik kökeni ve mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmıştır. Çanakkale Zaferi büyük Türk Milletinin dirilişinin destanlaştırdığı bir büyük günün aynı zamanda da ismidir. Bu millet için, bu devlet, bu topraklar ve bu bayrak için canını hiç çekinmeden verecek asaletli insanlarımız, kadını ile erkeği ile tankların önlerine, silahların önlerine göğüslerini siper ettiler. Çanakkale Ruhunun tarihin derinliklerinde yok olacağı düşünenler bir kez daha hezimete uğradılar. İnanıyorum ki 15 Temmuz şehitlerimiz, 18 Mart Şehitlerimizle bir ve beraber olarak bu asil milletin gönüllerinde ilelebet yaşayacaklardır. Bu kutlu zaferin yıl dönümünde zaferin verdiği gururla kahramanlık destanını tarihe altın harflerle kazıyan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

 

“RUHLARI ŞAD OLSUN”

 

AK Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Evren Dinçer ise “Çanakkale Zaferi de şüphesiz milletimizin var oluş mücadelesinin eşsiz destanlarından biridir. Çanakkale Zaferi, sonuçları itibarıyla dünya tarihini de etkileyen dönüm noktalarından biri olmuştur. Milletimizin imkânsızlıkları yenecek derecedeki vatan sevgisi, dünyaya “Çanakkale Geçilmez” dedirtmiştir. Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır. Milletimiz, mukaddes vatanımızın korunması için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların emanetine kararlılıkla sahip çıkacaktır. Birlik ve beraberliğimiz ile bu ruhu koruduğumuz sürece inanmalıyız ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü yıldönümünde, vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Şehitlerimizin yakınları ile gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

 

‘’ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’’

 

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı Mesajında  "Dünya tarihinde eşine az rastlanır kahramanlık mücadelelerinden olan

Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşarken kutsal vatan toprağı için canlarını feda eden aziz

şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Çanakkale Zaferi Türk milletinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu eşsiz bir destandır. 18 Mart 1915 tarihinde 'Çanakkale Geçilmez' diye yazılan bu destanla 783 bin km kare vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları  değiştiren bu zafer aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı

olmuştur. Milletimiz onları asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde büyük bir onur ve vefa borcudur. Bu düşüncelerle, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104.

yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehit ve ebediyete göçmüş gazilerimizi rahmetle anarken, yaşayan gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

“NE MUTLU Kİ BİZE BU MİLLETİN FERDİYİZ”

 

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel de yayınladığı mesajla Çanakkale Zaferini Andı. Erel “Memleketimizdeki bir tek yerleşim yeri yoktur ki Çanakkale’de şehidi olmasın. Bilinmelidir ki bu Devlet, Malazgirt’te başlayan, Miryokefalon’da adı konan, Çanakkale’de kıyama duran, Sakarya’da destanlaşan bir mücadeleyle yüz binlerce şehidin kanı karşılığında, sonsuza dek elde ettiği kutsal vatan toprakları üzerinde kurulmuştur. Bu devletin adı Türkiye Cumhuriyeti; bu vatanın adı da Türkiye’dir. Dünyada eşi benzeri görülmemiş çetin ve kanlı bir savaşa sahne olan, toprağın her zerresinin şehit kanlarıyla sulandığı, metre kareye tam 6 bin merminin düştüğü, bir toplumun millete dönüştüğü büyük Çanakkale Zaferi’nin 104. yılını yaşıyoruz. Dünyanın en güçlü donanması ve ordularına karşı böyle bir savaşın kazanılması yurtseverlik ve özveri yanında, olağanın üstünde askerlik bilgisi, herkese nasip olmayan seziş ve eşsiz önderlik yetenekleri gerektirir. Bu zafer   Yahya Çavuşlarıyla, Koca Seyitleriyle, kınalı Alileriyle, 57. Alaylarıyla kahraman Türk ordusunun zaferidir. Bu zafer; Evlatlarını, kocalarını, düğüne gönderir gibi cepheye gönderen anaların, babaların, eşlerin zaferidir. Bu zafer Çanakkale Savaşı’nın gerçek kahramanı, emperyalizmin korkulu rüyası Mustafa Kemal Atatürk’ün dür.

Gurur ve sevinçle kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 104.yıldönümünde, ölümleriyle bile yıllar ötesine ders olmayı başarmış Çanakkale şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyor, Allah bizlere bir daha böyle savaş göstermesin! Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Ne mutlu bize ki! Böyle bir milletin fertleriyiz…” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon