“Yeni Yılda Temiz Suya Kavuşuyoruz”

Aksaray’ın içme suyu sorununa köklü çözüm getirerek, şehri daha temiz ve kaliteli suya kavuşturmak için 3 kısımdan oluşan İçme Suyu Projesi'nde sona yaklaşıldı. Milletvekili İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, belediye meclis üyeleri ve AK Parti teşkilatı Bağlıköy’de devam eden arıtma tesisi inşaatında incelemelerde bulundu.

 “Yeni Yılda Temiz Suya Kavuşuyoruz”

 Aksaray’ın yıllardır çözüm bekleyen içme suyu sorununa 110 Milyonluk kaynak aktarılarak ihalesi yapılan ve bu yılsonunda tamamlanması hedeflenen içme suyu projesi adım adım tamamlanıyor. Milletvekili İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve beraberindekiler Aksaray’ın içme suyu temininde ilk kısmında yer alan inşaatı süren Bağlıköy’de arıtma tesisini ziyaret etti. Başkan Yazgı, bitme aşamasına gelen artırma tesisi ilgili olarak DSİ işbirliğinde açılan kuyulardan çıkan suyun şehre verilmeden önce Ultrafiltrasyon - Ters ozmos arıtma tesisinde arıtacağını söyledi.

"Memba Kalitesinde Su"

2019 yılı başından itibaren arıtma tesisin işletmeye alınacağı açıklayan Başkan Yazgı, “Şehrimize memba suyu kalitesinde içme suyu sağlayacak tesisimizin içerisindeyiz. Yeni yıl ile birlikte tesisi işletmeye alacağız. Suyumuzun kalitesi artacak. Böylece barajdan su almaya gerek kalmayacaktır” diye konuştu. Aksaray’ın yarım asırlık içme suyu sorunun böylece çözüleceğini açıklayan Başkan Yazgı, “Halkımızın merakla beklediği temiz ve kaliteyi içme suyu kısa süre içinde kavuşuyoruz. Halkımız musluklardan damacana kalitesinde su içecek ” dedi.

"Sorun Çözülecek"

Milletvekili İlknur İnceöz, Aksaray’ın yıllardır içme suyu problemi yaşadığını hatırlattı. Yeni yıl itibariyle İçme suyu projesinin hizmete açılarak Aksaray’ın önemli bir sorununun daha çözüme kavuşacağını aktardı. Aksaray Belediyesinin en önemli projelerinden biri olan içme suyu projesini her zaman yakından takip ettiğini açıklayan Milletvekili İnceöz, “Belediye Başkanımız göreve geldiği andan itibaren ilk üzerinde durduğu konu, içme suyu konusuydu. DSİ ile görüşme yaparak yeni kuyuların açılmasına öncülük ettiği ve hazırladığı projeye Bakanlık tarafından onay gördü. Proje kaynak aktarıldı ve ihale edildi. Şuan öğrendiğimiz kadarıyla projenin yüzde 95 tamamlanmış. Tabi bu kadar süre zarfında çok önemli süreçlerden geçildi. Sonuç olarak yeni yıl ile birlikte halkımız kaliteli içme suyuna kavuşuyor. Ben çalışmalarından dolayı belediye başkanımızı kutluyorum” dedi. Milletvekili İnceöz ve Başkan Yazgı, arıtma tesisi içinde incelemelerini sürdürerek çalışmayı sürdüren firma yetkililerinden proje ile ilgili bilgiler aldılar. Belediye Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon