İş Dünyasının Başkanları Çalmadık Kapı Bırakmıyor   

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bazı  bakanların katılımıyla TOBB İkiz Kuleler'de düzenlenen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'na katılan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin ve Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray’ın temel bütün sorunlarını ve ihtiyaçlarını şura da dile getirdi.

 İş Dünyasının Başkanları Çalmadık Kapı Bırakmıyor

  

Aksaray/Ulukışla demiryolu hattının ihalesinin biran evvel yapılması, Dış havzalardan Aksaray’a su transferinin gerçekleşmesi, OSB Altyapı yatırımlarının Ödenek ayrılarak hizmete sunulması noktasında Oda ve Borsa tarafından hazırlanan raporlar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a teslim edilirken, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da ihtiyaçlar hakkında bilgi verildi. Ekonomi Şûrası sonrasında ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş ve Ticaret Borası Başkanı Hamit Özkök ortak bir açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi.

“Engellerimizi Dile Getirdik”

Aksaray için çalmadık kapı bırakmayacaklarının altının çizildiği açıklamada; “Bugüne kadar Aksaray’ın en büyük sorunları arasında yer alan Aksaray/Ulukışla demiryolu hattının ihalesinin biran evvel yapılması, Dış havzalardan Aksaray’a su transferinin gerçekleşmesi, OSB Altyapı yatırımlarının Ödenek ayrılarak hizmete sunulması bizzat Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmiştir. Aksaray’ın Sanayi’de, Tarım’da, Hayvancılıkta ve Turizm’de büyümesinin önündeki en büyük engellerin bunlar olduğunu, engellerin kalkması ile bölgede hızla büyüyen ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak ilin Aksaray olacağını dile getirdik” dedi.

“Hak Ettiğimiz Projelerin Takipçisiyiz”

Göktaş, “Somuncu Baba’nın, Taptuk Emre’nin, Yunus Emre’nin Diyarı Hasan Dağının Yüz Akı, Yiğit ve Dürüst İnsanlar şehri Aksaray için gerekenin yapılacağı noktasında Devlet Büyüklerimizin desteğini almış bulunuyoruz” diyerek “Gerek Ticaret ve Sanayi Odamız gerekse Aksaray Ticaret Borsamız şehrin en iyi noktada olmasına adına tüm adımları atmaktadır. Dünya’da ülkelerin değil şehirlerin yarıştığı bir ortamda Aksaray’ı en iyi şekilde temsil ederek hak ettiğimiz tüm projelerin ve desteklerin takipçisi olacağımızın kamuoyu tarafından bilinmesini istiyor tüm şehrimizi ortak aklın gücüyle hareket ermeye davet ediyoruz” denildi. ATSO

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı